BIST 1.454
DOLAR 8,55
EURO 10,37
ALTIN 508,32
HABER /  MAGAZİN

İbrahim Karakaş kaç yaşında Dilber Ay'ın eşi aslen nereli kimdir?

Güçlü sesinin yanı sıra son günlerde oyunculuk performansı ile de konuşulan Dilber Ay aslen Kahramanmaraşlı ve 63 yaşında. Aşiret kızı olan Dilber Ay ilk evliliğini 13 yaşındayken zorla yaptı ve 2 çocuğu oldu. Daha sonra Almanya'ya giden Dilber Ay, 1988 yılında İbrahim Karakaş ile evlendi. Peki İbrahim Karakaş kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

Abone ol

Kendine has tarzı ve güçlü sesi ile çok sevilen isimlerden biri olan Dilber Ay'ın özel hayatı her dönem merak merak konusu oldu. Aşiret kızı olan Dilber Ay aslen Kahramanmaraşlı ve 63 yaşında. Daha önce henüz 13 yaşındayken babası tarafından zorla yaşlı bir adamla evlendirilen Dilber Ay'ın 2 çocuğu oldu. Dilber Ay'ın 25 tane torunu var. Daha sonra 1998 yılında Almanya'da İbrahim Karakaç ile evlendi. Peki kimdir Dilber Ay'ın eşi, kaç yaşında, ne iş yapıyor? 

DİLBER AY KİMDİR: Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı ve sunucu Dilber Ay, 1 Ocak 1956'da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi.

Kureyşan aşiretine bağlı olan bir aileden gelen Dilber Ay, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş'tan önce Ankara'ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce'de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi.

Evlenmeden önce Düzce'ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. 1969’da TRT Radyosu’nun düzenlediği yarışmada Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya'da iki kere hapis yattı. 1998 yılında Almanya'da iken İbrahim Karakaş ile evlendi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Hamileler için tüketilmesi gereken besinlerin listesi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Dilber Ay kaç yaşında aslen nereli eşi İbrahim Karakaç kimdir?
İdris Naim Şahin İYİ Parti'nin Ordu büyükşehir belediye başkan adayı oldu
Sevgililer Günü mesajları 2019 kısa ve öz 14 Şubat sözleri
13 yaşındaki Down Sendromlu Kevser Dünya Şampiyonu oldu
Eski HDP Milletvekili Nadir Yıldırım'dan skandal PKK paylaşımı!
Halis Günday 5. kez parti değiştirdi! Bakın sebebi neymiş
e bordro görüntüleme şubat ayı maaş sorgulama-Maliye Bakanlığı
Alex de Souza geri döndü
Yorumlar