BIST 10.471
DOLAR 32,79
EURO 35,09
ALTIN 2.452,94
HABER /  MAGAZİN

Hülya Avşar gerçek ismini itiraf etti

Hülya Avşar programında gerçek isminin Malakan, babasının adının Ello, babaannesinin Daduk ve dedesinin isminin de Apo olduğunu açıkladı.

Abone ol

Programında oyuncu Ersin Korkut'u ağırlayan Avşar, "Ben de Kürdüm. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, babamın adı Ello, benim adım da Malakan" dedi.

Hülya Avşar'ın TV8'deki bu haftaki konuğu, BKM oyuncusu Ersin Korkut'u konuk etti. Hakkari'den kaçıp İstanbul'a gelen Korkut, hayat hikayesini anlattı. Kürt olmanın zorluklarını uzun bir süre çektiğini belirten Korkut "Senin programına da bu yüzden katıldım. Sen beni anlarsın." dedi.

HÜLYA AVŞAR: ÇOK ZOR GÜNLER YAŞADIK

Ersin Korkut'un yaşadığı zorlukları kendine yabancı bulmayan Hülya Avşar, "Sen de Kürtsün ben de kürdüm. Ben küçükken hatırlıyorum babam bir akşam eve geldi, dayak yemişti. Çok zor günler yaşadık. Gizli gizli Kürtçe şarkı dinliyordu babam. Televizyonda ilk Kürtçe şarkıyı söyleyen bendim hatta Yılmaz Erdoğan ile söylemiştik." dedi.

ekran-resmi-2015-02-26-09.41.01.png 

"BABAMIN ADI ELLO, BENİM ADIM MALAKAN"

Avşar, konuşmasına şöyle devam etti;

"Bizim sülale, Avşar aşireti. Ne olacak şimdi seni içeri alacaklar, işte bilmem ne. Yani dedim 'ben ne yaptım.' Babaannem Türkçe bilmiyordu hiçbir şekilde. Dedemin adı Apo, babaannemin adı Daduk, babamın adı Ello asıl Kürtçe'de. Benim adım Malakan. Hep evde bana Malakan derlerdi. Hala da bana Malakan derler, kimseyi ilgilendirmez yani. Dolayısıyla anlattığın bana çok da uzak gelmedi."