BIST 8.242
DOLAR 27,33
EURO 28,92
ALTIN 1.669,60
HABER /  MEDYA

Melih Altınok'tan Türkiye gazetesi kararı!

Türkiye gazetesi yazarı Melih Altınok köşesini kapattı, gazetesinden ayrıldı.

Abone ol

Türkiye gazetesi yazarı Melih Altınok, gazetesine veda ederek köşesini kapattı. Yeni Şafak'tan ayrılan Hilal Kaplan gibi neden ayrıldığına ilişkin tek bir ip ucu vermeyen Melih Altınok, "Hakkınızı helal edin" diyerek gitti.

Melih Altınok'un 'Hoşça kalın' başlıklı bugünkü yazısı şöyle:

HER ŞEYİN BİR SONU VAR

2011 seçimlerinin ardından mazbatalarını alan bazı vekillerle birlikte parlamento bahçesinden TGRT Haber’in bir programına katıldık. Yayın bitince kanalda program yapmam için teklif geldi. Bugün dönüp baktığımda gönül rahatlığıyla “İyi ki kabul etmişim” diyorum. Çünkü bu ilk adım, böylesine güzel insanları tanımama vesile oldu.

Bildiğiniz üzere 2 yıl kadar önce Taraf’tan ayrıldığımda da Türkiye gazetesi bana ve birkaç arkadaşıma kapılarını açmıştı. Ancak her şeyin bir sonu var. Rahmetli Enver Ören döneminde girdiğim Türkiye Ailesi’ne şimdilik veda ediyorum. Tabii ki Türkiye basınında güvenilirliğin, kalıcılığın ve sağduyunun sesi olan gazetemin okuru olmayı sürdüreceğim.

Zor dönemlerde desteğini esirgemeyen Mücahid Ören başta olmak üzere tüm gazete yöneticilerine ve diğer emekçi arkadaşlarımıza gösterdikleri misafirperverlik için sonsuz teşekkür ederim. Son dakika gönderdiğim yazıları sabırla bekleyen, bir kez bile “üf” demeyen sevgili yazar editörümüz Ahmet Demirbaş’ın hakkını da kuşkusuz zor öderim.

USTALIKLA BAŞARDILAR

Hepsi de gazetede yazdığım sürece farklılıklarımızı müthiş bir olgunlukla tolere ettiler. Beni el üstünde tuttular. Türkiye basınında çok da rastlanmayan, “olamaz” denilen bir işi ustalıkla başardılar. Dünyaya farklı pencerelerden bakan insanların bir gazete çatısı altında beraber olabileceğinin adeta manifestosunu yazdılar.

Tabii ki teşekkürün büyüğü, Türkiye’nin yeni döneminde benim gibi çok da ele avuca sığmayan bir yazarı bile bağrına basan okurlarımızadır. Varlıklarını hep hissettim, eksik olmasınlar.

Bir yanlışım, kabalığım olduysa affola. Sivri dilli yazılarımda istemeden kalbini kırdıklarım da lütfen özürlerimi kabul etsinler. Hakkınızı helal edin.

Hoşça kalın.