BIST 10.992
DOLAR 32,85
EURO 35,72
ALTIN 2.535,01
HABER /  GÜNCEL

Hulusi Akar'dan düşen helikopterle ilgili ilk açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bitlis'te 11 askerin şehit olmasıyla ilgili kazayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti. Akar, kesin kaza nedeninin kırım ekibinin raporundan sonra ortaya çıkacağını söyledi.

Abone ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, milletçe derin bir üzüntü içinde olduklarını söyleyerek görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren hava şartları nedeniyle meydana geldiğinin değerlendirildiğini ifade etti.

Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Tatvan'da askeri helikopterin kaza kırıma uğramasına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti.

8. Kolordu Komutanlığı'na gitti

Elazığ Havalimanı'nda Vali Erkaya Yırık ve diğer yetkililerce karşılanan Akar ve komutanlar, 8. Kolordu Komutanlığı'na geçti.

Neden olumsuz hava şartları

"İlk bilgilere ve görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir. Kaza kırım ekibine ivedilikle gerekli talimat verilmiştir. İncelemelere bugün başlanacak. Bu elim olayın kesin nedeni, ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecektir. İlk andan itibaren gerek arama kurtarma çalışmaları gerekse şehit ve yaralılarımızın tahliyesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından kısa sürede tüm imkanlar seferber edilerek her türlü destek sağlanmıştır. Acımız çok büyük, milletçe derin üzüntü içindeyiz. Bizleri derin acıya ve üzüntüye sevk eden bu elim kazada şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, TSK'ya ve asil milletimize başsağlığı, sabır; yaralı personelimize acil şifalar diliyorum."