BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,28
ALTIN 498,38
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI  /  MEMUR

Hükümetin zam teklifini beğenmeyen Memur Sen'den flaş karar

Hükümetin memur ve memur emeklisi için 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 zam teklifini beğenmeyen Memur Sen eylem yapma kararı aldı.

Abone ol

Hükümet, sendikaların tepkisi üzerine 2020 için yüzde 3,5+3, 2021 için de yüzde 3+2,5 olan ilk teklifini, yüzde 4+4 ve yüzde 3+3 olarak değiştirdi.

Sendikalar, bu zammın enflasyon karşısında bir anlamı olmadığını belirtti. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, dün bir açıklama yaparak, "Başkanlar Kurulumuz sunulan teklifi yeni bir teklif sunulması yönüyle olumlu bulmakta; fakat yeterli zam oranlarını içermemesi nedeniyle de müzakereye uygun görmemektedir. Hükümet tarafından dün gece sunulan teklif için atılan adımı yetersiz gördüğümüzü hatırlatarak yeni ve daha büyük bir adım atılarak uzlaşmayı sağlayacak karşılıklı pazarlık sürecinin başlamasına imkan veren yeni bir maaş zammı teklifini en geç bugün sunmalarını istiyoruz." dedi.

Kararlarımızı herkes görecek

Beklenen teklif gelmedi. Başkan Ali Yalçın, 03.00 sularında dikkat çeken bir tweet attı. Yalçın, "Son 24 Saat. Başkanlar Kurulu, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısı olmak üzere 3 yetki organı ile 8 saat süren istişare sürecimiz tamamlandı. Kararlarımızı herkes görecek." dedi.

15.00'te iş bırakma, 17.00'de bakanlık önünde eylem

Bu açıklamanın ardından Memur-Sen'den bugün ilk adım geldi. Memur-Sen bugün 15.00'de iş bırakacak, 17.00'de çalışma bakanlığı önünde eylem yapacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Merkez Bankası'nın zorunlu karşılık adımı Resmi Gazete'de yayımlandı
Metin Feyzioğlu kendisini eleştirenlere demediğini bırakmadı! Bunların ödü kopuyor!
HÜDA PAR'dan şaşırtan kayyum açıklaması!
Yargıtay'dan emsal karar! İş yerinde sigara içmek kovulma sebebi olur mu?
Fenerbahçe resital yaptı Tolga Ciğerci maçın kaç kaç bittiğini unuttu
Ersun Yanal'dan şampiyonluk yorumu
Seren Serengil Yaşar İpek son haber ayrıldılar mı her şeyi sildiler
Dehşet! Tacize dayanamadı komşusunu öldürdü
Fenerbahçe 123 hafta sonra zirvede
Seray Sever'in eşi kaç yaşında Eray Sünbül ne iş yapıyor?
Yorumlar 53 yorum