BIST 114.809
DOLAR 6,87
EURO 7,76
ALTIN 397,27
HABER /  POLİTİKA

Herkes o isimleri konuşurken Rıfat Serdaroğlu'dan sürpriz yeni parti hamlesi!

Türkiye'de kamuoyu siyasi areneda Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı öne sürülen yeni parti üzerine dikkatini toplamışken, merkez sağda yeni bir partinin kurulacağı haberi geldi.

Abone ol

Geçmiş dönem hükümetlerde Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yapanRıfat Serdaroğlu, merkez sağda konumlandırdığı Çoban Ateşi Hareketi'nin 1,5 yıldır pek çok ilde örgütlendiğini ve bir süre sonra partileşeceğini söyledi.

Merkez sağda yeni bir parti için uzun süredir Türkiye'nin çeşitli illerinde çalışma yürüten Çoban Ateşi Hareketi, İstanbul'da istişare toplantısı gerçekleştirdi. Eski Bakan Rıfat Serdaroğlu, birçok ilde örgütlenen hareketin yeni bir adım atacağını söyledi.

Öncülüğünü eski bakanlardan Rıfat Serdaroğlu'nun yaptığı merkez sağ çizgideki Çoban Ateşi Hareketi, İstanbul'da Dedeman Otel'de toplandı. Atatürk, Cumhuriyet ve laiklik konusundaki hassasiyetlerinin altını çizen Serdaroğlu, darbelerin en çok demokrat yurttaşlara zarar verdiğini belirterek, 1.5 yıldır pek çok ilde örgütlenen hareketin, bir süre sonra partileşeceğini açıkladı.

Görev almayacak kılavuzluk yapacak

Serdaroğlu, kendisi dahil, eski siyasetçilerden hiçbirinin partide aktif görev almayacaklarını, sadece kılavuzluk yapacaklarını, partinin yönetiminin gençlerden ve kadınlardan oluşacağını belirtti. Serdaroğlu, genel başkanın, harekete katkı veren yurttaşların yapacağı seçimle belirleneceğini söyledi.

Merkez sağı nasıl tanımlıyor?

Çoban Ateşi Hareketi'nin İstanbul'daki önemli isimlerinden Gürkan Çakıroğlu da Türkiye'nin, hukuk devleti olma niteliğini yitirdiğini ve ciddi bir rejim bunalımı yaşadığını ifade ederek, siyaset yapmak isteyen aydınları, gençleri, kadınları harekete destek olmaya çağırdı. Çakıroğlu, "Türkiye'nin geldiği durumun en büyük sorumlusu sağ ve merkez sağ iktidarlardır. Bunu aşmak, sorunları çözmek de öncelikle yine merkez sağın görevidir" dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Tunceli Valisinin makam arabası gelin arabası oldu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Kurban bayramı tatili uzatıldı mı 2019 ne zaman?
Beşiktaş ve Galatasaray, Mehmet Özcan'ı transfer etmek istiyor
Okulların açılış tarihi ne zaman 2019 ayın kaçınca açılıyor?
Pakistan'da Dera İsmail Han bölgesinde düzenlenen saldırıda 9 kişi öldü
Mobil numara taşıma sayısı 128 milyonu geçti
Mendebur Lemur kimdir kaç yaşında Exatlon Challenge Hakan kilosu kaç?
Yorumlar 13 yorum