BIST 1.527
DOLAR 7,29
EURO 8,77
ALTIN 401,66
HABER /  HDP

HDP'den Meclis seçiminde kritik yasak!

HDP, Meclis Başkanlığı seçimi öncesi yaptığı kapalı grup toplantıları esnasında gazetecilerin koridorda beklemesini yasakladı.

Abone ol

Dün 1. ve 2. turları gerçekleşen TBMM Başkanı seçimleri öncesinde, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın başkanlığında yapılan HDP'nin kapalı grup toplantısı için 'özel güvenlik' önlemi alındı; HDP Meclis grubunun bulunduğu koridorun sonunda yer alan KİT Komisyonu toplantı salonunda gerçekleşen gerçekleşen toplantı esnasında gazetecilerin 'koridorda beklemesi'ne yasak getirildi.

HDP'LİLERDEN GAZETECİLERE 'KORİDOR' YASAĞI

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, toplantıyı izleyecek parlamento muhabirleri de milletvekilleri ile sohbet etti ancak toplantı başlamak üzereyken HDP grubundan bazı yetkililer ya HDP danışmanlarının odalarına gitmelerini ya da koridorun dışına çıkmalarını istedi.

GAZETECİLER İTİRAZ ETTİ

Gazeteciler bu duruma itiraz ederek gerekçesini sordu ancak talep yenilenince koridorun dışına çıktılar. Bu sırada HDP grubundan TBMM polisine 'gazetecilerin koridor dışına çıkarılması için' talep gitti. Talebin 'milletvekillerinin gazetecilerden tedirgin olması' nedeniyle yapıldığı öğrenildi ancak gelen polis 'gazetecilerin nerede duracağına karışamayacaklarını' belirterek herhangi bir işlem yapmadı.

BÖYLE BİR YASAK GETİRME HAKKI BULUNUYOR MU?

TBMM'de görev yapan parlamento muhabirleri herhangi bir gizlilik kararı olmadığı sürece tüm toplantı ve etkinlikleri izleyebiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
O ilçede şok! 700 polis sloganlarla yürüdü
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
ABD'de siyahların tarihi kilisesi yandı
Demirtaş'tan Meclis Başkanlığı açıklaması MHP ile...
ABD ve Küba büyükelçilik açacak
Üniversite LYS taban puanları 2015 ÖSYM
Fehmi Koru Suriye bombasını patlattı
Ece Erken doğruladı! Davayı açtım boşanıyoruz
Bahçeli'nin HDP şartı Mengü'yü fena dağıttı!
Bahçeli'nin sözlerinden sonra MHP'den en net açıklama
Yorumlar