BIST 1.406
DOLAR 8,12
EURO 9,73
ALTIN 455,32
HABER /  GÜNCEL

Fehmi Koru Suriye bombasını patlattı

Fehmi Koru, Türkiye ve bölge ülkelerinin hazırladığını iddia ettiği bomba Suriye planını köşesine taşıdı.

Abone ol

Habertürk yazarı Fehmi Koru, Türkiye'nin de içinde olduğu bazı ülkeler Suriye'ye kuzeyden ve güneyden girip Esad'ı bitirme planı hazırladığını iddia etti.

Son haftalarda Suriye yeniden gündemin ilk sırasına oturdu. Telabyad'ın PYD'nin eline geçmesiyle birlikte Ankara alarma geçti. Bugünlerde "Suriye ile savaşa mı giriyoruz" sorusu sorulurken, Fehmi Koru, bugün Suriye ile ilgili çılgın bir ayrıntıyı aktardı.

Son dönemdeki yazılarıyla AK Parti çevrelerinde şimşekleri üzerine çeken Koru, "Savaş mı, yok öyle şey..." başlıklı yazısında o planı böyle duyurdu:

KUZEYDEN TÜRKİYE, GÜNEYDEN ARABİSTAN VE KÖRFEZ ÜLKELERİ

"Bütün veriler, bu yılın başlarından itibaren, Türkiye'nin de içinde yer aldığı bazı bölge ülkelerinin, Suriye sorununun çözümüyle ilgili bir ince ayara ulaştığına işaret ediyor.
İnce ayar şu: Suudi Arabistan ve Körfez'deki müttefikleri güneyden cephe açacaklar, kuzeyden açılacak cepheyle de Şam'a kadar ilerlenecek...

Kuzeyden cepheyi kimin açacağı belli. Galiba o yüzden, düşmanın IŞİD veya PYD olması fark etmiyor; hangisi cephe açma sırasında daha önde görünüyorsa, müdahale için mazereti o teşkil edecek... 

ABD'DEN ONAY ALMIŞLAR

Sadece kendi aralarında mutabakata varmamış bölge ülkeleri, bu yeni stratejik tavır için ABD'den de onay almışlar... Özellikle stratejik tavra olumlu bakan Suudi kaynakları olan biteni heyecanlı bir biçimde dünyayla paylaşıyor."

DAVUTOĞLU'NA ÇAĞRI

Türkiye'nin Suriye'ye girmesine şiddetle karşı çıkan yazar, yazısını Başbakan Davutoğlu'na seslenerek tamamladı:

"Türkiye 2003 yılında Davutoğlu'nun da çabalarıyla Irak batağından uzak durmayı başarabilmişti; bu defa karşı karşıya bulunduğumuz tabloda güvencemiz yine Davutoğlu'dur. Umarım yanılmam."=

TÜRKİYE'NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ NETLEŞTİ

ÖNCEKİ HABERLER
Ece Erken doğruladı! Davayı açtım boşanıyoruz
Bahçeli'nin HDP şartı Mengü'yü fena dağıttı!
Survivor finale kim çıktı? Kıbrıs şoku!
Gaziantep Belediyesi'nden Karkamış Antik Kent kazısı
'AK Parti'de erken seçim alarmı' iddiası
En büyük engel Cumhurbaşkanı Erdoğan!
Adı Mutluluk son bölüm Kumsal'a şok!
ANDY AR anketideki sonuç partileri sarsacak
Yeni Şafak yazarından sert Nişantaşı yazısı
Erdoğan'dan 'Baykal'dan sonra 2. sürpriz
Yorumlar 38 yorum