BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Haşim Kılıç'tan olay 'ışıklar yanıyor' çıkışı! 'AYM suç duyurusunda bulunmalı'

Anayasa Mahkemesi'nin eski Başkanı Haşim Kılıç'tan 'ışıklar yanıyor' krizi ve İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu kararıyla ilgili açıklama geldi. Kılıç, 'ışıklar yanıyor' paylaşımından daha çok yerel bir mahkemenin AYM'nin kararına uymamasının konuşulması gerektiğini savundu.

Abone ol

AYM Eski Başkanı Haşim Kılıç, Yüksek Mahkeme etrafında dönen tartışmalarla ilgili Barış yarkadaş'a konuştu. Yarkadaş, Kılıç'a "Siz uzun yıllar Anayasa Mahkemesi'nde bulundunuz, AYM Başkanlığı yaptınız. Son olan biteni nasıl görüyorsunuz?" diye sorduğunu belirtip aldığı cevapları duyurdu.

- Haşim Kılıç, bugün yaşanan tartışmalara dikkat çekerek, Engin Yıldırım'ın attığı tweetten daha çok, yerel bir mahkemenin Anayasa Mahkemesi'nin kararını uygulamamasının aslında konuşulması gerektiğini söyledi. 

- Kılıç, "Bireysel başvuru AYM'nin saygınlığı adına büyük bir kazanımdı. Son olan bitenlerden dolayı üzülüyorum. Kazanımlar örseleniyor ve etkisiz hale getiriliyor. Mahkemenin kararlarının uygulanmaması herkesi ilgilendirir" dedi.

- Kılıç şu öneride bulundu: İlgililer gereğini yapmalıdır. Anayasa Mahkemesi, 14. Ağır Ceza hakkında suç duyurusunda bulunmalıdır. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül bu konuya ilgisiz kalmıştır. Sorun itirazlarla mutlaka düzeltilecektir. Düzeltme yapıldığında hukuk devletinin gereği yerine getirilmiş olur.’

ÖNCEKİ HABERLER
Eski cerrah 312 kişiye tecavüz ve cinsel tacizde bulundu 164'ü erkek mağdur
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Adana'da şafak vakti tefeci operasyonu: 12 gözaltı
Valilik duyurdu! İzmir'de yeni koronavirüs kararları
Altan Tan'dan HDP'ye üç çağrı! PKK sözleri çok konuşulur
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Türkiye'ye geliyor
Bursa'da salça kazanı yüzünden oğlunu öldüren babadan inanılmaz sözler!
Avrasya Tüneli bakım için trafiğe kapatıldı
Beşiktaş'ta bir apartmanda yangın çıktı
CHP'de Deniz Baykal bombası! Baykal'ın kızı 'Halk Parti'yi kuruyor iddiası
Yorumlar