BIST 1.215
DOLAR 7,83
EURO 9,29
ALTIN 484,86
HABER /  DÜNYA

ABD'den skandal açıklama! Pompeo Türkiye'yi suçladı

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı kendini "savunabileceğini" umut ettiklerini söyledi. Pompeo, Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destek için de skandal ifadeler kullandı.

Abone ol

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili olarak, Ermenistan'ın sivillere saldırmasını görmezden geldi ve Azerbaycan ile Türkiye'yi suçladı. Atlanta'da WBS radyosuna konuşan Pompeo, "Ermenilerin Azerbaycanlıların yaptıklarına karşı kendilerini savunabileceklerine dair umutluyuz" dedi.

Tarafların ateşkese varıp masaya oturmalarına ve bu "tarihi" ve "karışık" sorunu çözmelerine dair umudunu da dile getiren ABD Dışişleri Bakanı, Azerbaycan'a verdiği destek nedeniyle Türkiye'yi eleştirdi.

Pompeo şöyle konuştu: "Şu anda Türklerin duruma müdahil olması ve Azerbaycan’a kaynak sağlaması bölgedeki riski ve bu tarihi çatışmadaki silah gücünü artırıyor. Bu sorun karşılıklı görüşmeler ve barışçıl müzakere yoluyla çözülmelidir. Silahlı çatışma ve hatta üçüncü taraf ülkelerin barut fıçısına dönmüş bu bölgeye silah gücü sağlamaları ile değil.”

ÖNCEKİ HABERLER
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Türkiye'ye geliyor
Bursa'da salça kazanı yüzünden oğlunu öldüren babadan inanılmaz sözler!
Avrasya Tüneli bakım için trafiğe kapatıldı
Beşiktaş'ta bir apartmanda yangın çıktı
Bursa Uludağ'da kaybolan 4 kişi kurtarıldı
Joe Biden kimdir kaç yaşında eşi Jill Biden kimdir?
Yorumlar 1 yorum