BIST 7.979
DOLAR 28,96
EURO 31,25
ALTIN 1.891,90
MEDYA

Halk TV'nin skandallar kraliçesi Ayşunur Arslan'dan 'terörist sevici' sözler! RTÜK inceleme başlattı

ANKARA'da İçişleri Bakanlığı'nı hedef alan terör saldırısıyla ilgili Halk TV'nin skandallar kraliçesi Ayşenur Arslan'dan teröristleri masum gösteren skandal sözler geldi. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir" diyerek inceleme başlattıklarını duyurdu. Halk TV programına son verirken, İstanbul Başsavcılığı "terör propagandası" soruşturması başlattı.

Halk TV'nin skandallar kraliçesi Ayşenur Arslan, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yeni bir skandala imza attı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) skandal terör sözleri nedeniyle Halk TV ve Ayşenur Arslan hakkında inceleme başlattı. Savcılık 'terör' soruşturması açarken, Halk TV Ayşenur Arslan'ın programını yayından kaldırdı. 

Belki de üzerinde patlayıcı olduğunu bilmiyordu!

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, terör örgütü PKK’nın Ankara’daki saldırısına ilişkin "Kendini patlattığı söylenen kişi, belki de üzerinde patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiç bir şey yapamadan... Hiçbir şey yapamadan ölünmez.." ifadelerini kullandı. 

Ayşenur Arslan'ın o sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırdı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ankara'da meydana gelen terör saldırısı hakkında bir programda söylenen sözlerden dolayı Halk TV ve Ayşenur Arslan hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

Ahlaksız terör sevici zihniyete ve  bu ucube yorumlara...

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir. Kahraman polisimizin refleksleri ve erken müdahalesi ile olası bir katliamın engellenmesine adeta üzülen bu sapkın zihniyete tüm milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu hastalıklı sözlerin yayınlandığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

Savcılık 'terör propagandası' soruşturması açtı

Öte yandan söz konusu ifadelerle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Savcılıktan yapılan açıklamada, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 02/10/2023 tarihinde Halk Tv isimli kanalda yayınlanan bir programda Ayşenur Arslan’nın 1 Ekim tarihinde Emniyet genel müdürlüğü önünde bölücü terör örgütü Pkk tarafından gerçekleştirilen saldırıya yönelik sarfettiği sözlere ilişkin Terör örgütü propagandası yapma ve Suçu ve suçluyu övme suçlarından soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

İşte Ayşenur Arslan'ın skandal sözlerinin tam metni

Ayşenur Arslan'ın Halk TV yayınındaki skandal sözlerinin tamamı şöyle:

- Kendini patlattığı söylenen o kişi, terörist, belki de üzerindeki ya da arabada patlayıcının uzaktan kumandalı olduğunu bilmiyordu. Çünkü; o kadar manasız ki... Gelip hiç bir şey yapamadan, hiçbir şey yapamadan... Hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız aykırı. Durup dururken kendini patlatmış.
- Hadi geçin onu, hem çok film izliyorum hem de Türkiye'de yaşıyorum netice itibariyle. Aklıma takılan sorulardan biri, iddia da edemem elbette bir fantezi olarak görüp geçin. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek, neden Ankara'da bir araba o kadar kolaydır ki: düz kontak çalıştıracaksınız, bombayı şey yapıp gideceksiniz.
- Ankara'da bunu yapmak varken, gecenin bir vakti diyelim ki neden Kayseri'de birini öldürerek 'Ben geliyorum hey, bak ben yola çıktım bombalarımla. Bombalar sırtımızda, tabanca belimizde' dimi?! Nedir yani..

Sitene Ekle