BIST 9.680
DOLAR 32,42
EURO 34,48
ALTIN 2.471,01
HABER /  SEÇİM

Halit Ergenç’in oy pusulasında damga krizi

Oy pusulasında farklı bir damga fark eden oyuncu Halit Ergenç görevlilerden yeni bir oy pusulası aldı.

Abone ol

Ünlü oyuncular Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çifti Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oy kullandı. Ergenç'in, kabine girerken oy pusulasında bir damga fark etmesi kısa süreli bir krize yol açtı.

Ünlü oyuncu Halit Ergenç oyunu kullanmak için oyuncu eşi Bergüzar Korel ile birlikte Etiler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne geldi. Kısa bir süre sıra bekleyen çift daha sonra oyunu kullandı. Oy pusulasını aldıktan sonra kabine giren Ergenç kısa süre sonra geri çıkarak oy pusulasının değiştirilmesini istedi. Kısa süreli bir krize yol açan pusulasında farklı bir damgadan ötürü Ergenç’in oy pusulası değiştirildi. Oy pusulası değiştirilen Ergenç daha sonra tekrar kabine girerek oyunu kullandı.

İLK SEÇİM SONUÇLARI GELİYOR - HARİTALI ANLIK VERİLER - TIKLAYIN

HAYIRLI OLSUN

Oyunu kullanan Halit Ergenç “Ülkemiz için hayırlı olsun. İnşallah hayırlı olur. Neyse halkın iradesi o çıkacaktır” dedi. Basın mensuplarının oy pusulasını değiştirmesine ilişkin soru üzerine Ergenç “Oy pusulasında bir damga izi gibi bir şey vardı. Dolayısıyla değiştirmek istedim” diye konuştu. Ergenç’in eşi Bergüzar Korel ise “Görevimizi yaptık, oyumuzu kullandık. Herkes oyunu kullansın” şeklinde konuştu. Öte yandan Oyuncu İlker Aksum da, Korel ve Ergenç çiftiyle aynı okulda oyunu kullandı.

halit ergneç oy

SEÇİM SONUÇLARI - CANLI YAYINI