BIST 10.471
DOLAR 32,51
EURO 34,96
ALTIN 2.434,65
HABER /  GÜNCEL

Halaçoğlu'nun paylaştığı harita ortalığı karıştırdı!

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Suriye'de Kürt devleti kurma yönünde ABD ile Rusya'nın anlaştığını söyledi ve İngiliz arşivinden bir haritayı paylaştı.

Abone ol

MHP'nin tarih profesörü milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Rus uçağının düşürülmesinin ardından, dikkat çeken bir haritayı yeniden gündeme taşıdı.

İngiliz arşivinden aldığını söylediği haritayı sosyal medya hesabından paylaşan Halaçoğlu, ardından da şunları yazdı:

"ABD VE RUSYA KÜRT DEVLETİ İÇİN ANLAŞTI

"Suriye'de, ABD ile Rusya'nın Kürt devleti kurma yönünde anlaştığını bir yıl önce yazmış ve İngiliz arşivinden aldığım bir haritayı paylaşmıştım. Ne işe yaradı? Hiç. Tekrar yayınlıyorum. Bu yüz yıllık bir proje. Siz tarih boyunca size dost olmamışlarla yola çıkarsanız başınıza çok bela gelir. Bu konuyu mecliste de dile getirmiştim. Kırmızı bölge İngiliz kontrolünde, sarılar Rusya, diğerleri Fransız, İtalya, Yunanistan ve Ermenistan. O günden bugüne değişen yok."

YUSUF HALAÇOĞLU'NUN YAYINLADIĞI HARİTA

İÇİMİZDEKİ BEYİNSİZLER YÜZÜNDEN

Yusuf Halaçoğlu facebook hesabında haritaya gelen yorumlar üzerine de çileden çıktı ve şunları yazdı;

-"Bir harita yayınladım ama yorumların çoğuna bakıyorum da Cenab-ı Allah'ın Kur'an-ı kerim'inde "içimizdeki beyinsizler yüzünden bizi helâk eder misin Allahım" âyetinin yerini bulduğunu görüyorum. Keşke herkes bir kez Kur'anın mealini bir okusa, belki bazıları daha akl-ı selimle hareket eder."