BIST 9.814
DOLAR 32,41
EURO 34,53
ALTIN 2.455,00
HABER /  MAGAZİN

Sanatçı Atilla Taş'a hapis cezası

Ünlü sanatçı Atilla Taş’a, İnegöl Belediye Başkanı’na hakaretten 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Abone ol

Şubat 2015 tarihinde gerçekleşen köpek ölümleri nedeniyle Atilla Taş'ın şahsına hareket ettiği gerekçesiyle İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından açılan hakaret davası, İnegöl 2.Asliye Ceza Mahkemesi'nde sonuçlandı.

Atilla Taş Şubat 2015'te Yenişehir yakınlarında ölü bulunan köpekler için Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a twitter hesabından tepki göstermişti. Atilla Taş köpeklerin ölümünün sorumlusu olarak Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı gösterirken, Aktaş hakkında ağır ithamlarda bulunmuştu.

SEN NE VİCDANSIZ BİRİYMİŞSİN

Atilla Taş Alinur Aktaş'a 'Ne insana saygınız var, ne hayvana, ne doğaya. Lafa gelince Müslüman. Bu yaptığını caniler yapmaz' ve 'Sen ne vicdansız biriymişsin başkan efendi. Bu köpekleri neden katlettin? Yazıklar olsun sana' gibi ağır cümleler ile eleştirilerde bulunmuştu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Atilla Taş hakkında İnegöl 2.Asliye Ceza Mahkemesinde dava açmıştı.

11 AY 20 GÜN HAPİS

1 Aralık 2015 tarihinde sonuçlanan mahkeme Atilla Taş'ın suçu alenen işlemiş olduğuna kanaat getirerek Türk Ceza Kanunu'nun 125/4 maddesi gereğince 1 yıl 2 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar vermiştir. Yapılan indirimler sonucunda Taş'ın cezası 11 ay 20 gün olarak kesinleşti.

CEZASI ERTELENDİ

Mahkeme ayrıca; Sanık hakkında hükmolunan cezanın 2 yıldan az süreli hapis cezası olması, 3 aydan fazla süreli hapis cezasına mahkumiyetinin bulunmaması nedeniyle, verilen hapis cezasının ertelenmesine ve bir yıl içerisinde aynı suçtan ceza alırsa 11 ay 20 günlük cezasının infaz edileceğini karara bağladı. Atilla Taş'ın mahkeme kararını 7 gün içinde Yargıtay'a temyiz başvuru hakkı bulunuyor.