HABER /  GÜNCEL

Hakkari'de 3 askerin şehit düştükleri anı Süleyman Soylu anlattı

Hakkari kaırsalında önceki gün 3 şehidin verildiği olaya ilişkin ayrıntıları Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya anlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröristlerin bir anlık boşluktan yararlandıklarını söyledi.

Hakkari kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda  Jandarma Teğmen Alim Keskin, Jandarma Astsubay Cengiz Tokur ve Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Yasir Ağır, şehit olmuştu. 

Kahreden olaya ilişkin ayrıntıları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM 15 Temmuz özel oturumunda bu konuyu soran Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya hüzün dolu ses tonuyla böyle anlattı:

"Bir anlık boşlukta etkisiz hale getirdiklerini kontrol etmiyorlar"

“Ardı ardına başarılı operasyonlara imza atan bir timimizdi. Son olayda da üç terörist tespit ediyorlar; göğüs göğüse çarpışıyorlar. Üç teröristi etkisiz hale getiriyorlar. Ama bir anlık boşlukta etkisiz hale getirdiklerini kontrol etmiyorlar; saymıyorlar. Meğer teröristlerden biri kayanın ardına kaçmış. Bizimkiler çatışma pozisyonundan çıktıkları anda çıkıp taramaya başlamış. Teröristi anında etkisiz hale getirmişler ama o an olan olmuş…"

Muharrem Sarıkaya'nın yazısının tamamı

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Halit Kıvanç kimdir kaç yaşında eşi Bülbin Kıvanç yaşıyor mu?
Bonding nedir? Dişlerdeki kırık probleminin tedavisi hakkında bilgi
CHP'li Vekil Ağbaba'nın iddiası: Her şey çok güzel olacak diyen Pamela'nın konseri iptal edildi
Taksim Metrosu’nda turistlre yan kesicilik şoku
TÜBİTAK bu illerde görev yapmak üzer 16 personel alacak
3 aylar ne zaman başlıyor 2020 hangi ayda 3 aylar giriyor?
Yorumlar