BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,23
ALTIN 497,85
İNTERNETHABER TV

Haddini aşan Macron'a Tayyip Erdoğan'dan ayar!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Türkiye ile Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz geriliminin masaya yatırılacağı toplantı öncesinde “Biz Avrupalılar olarak Erdoğan’a karşı sert ve güçlü olmalıyız'' İfadelerini kullandı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "Biz Avrupalılar, Türk halkına değil Erdoğan hükümetine karşı açık ve sert olmalıyız" sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı Twitter'dan videolu bir paylaşımda bulundu. Macron'un skandal sözlerinin ardından gelen mesajda, "Biz size büyük geliriz. Bizi yiyemezsiniz" mesajı verildi.

Videoda, Belediye Başkanlığı dönemine ait bir videoyu paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanıyor: "Hazırladığınız bir kurt sofrası var. O kurt sofrasında bizleri yemek istiyorsunuz. Ama kusura bakmayın. Biz size büyük geliriz. Bizi yiyemezsiniz." dedi. Hadi Özışık ve Abdurrahman Uzun Perde Arkası'nda Macron'unküstah sözlerini değerlendirdi.

Macron ne demişti?

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron öğle saatlerinde yaptığı açıklamada "Biz, Avrupalılar olarak, Erdoğan'a karşı katı ve güçlü olmalıyız. Tansiyonu yükseltmekten kaçınmak istiyoruz ancak Türkiye bazı alanlardaki niyetlerini netleştirmeli. Avrupa bir bütün olarak Türkiye ile ilgili olarak daha net ve daha birleşik bir pozisyonda olmalı. Türk halkı büyük bir halk. Ancak biz Avrupalılar artık Erdoğan hükümetine karşı daha açık olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" ifadelerini kullanmıştı.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İstanbul'da önümüzdeki hafta mesai saatleri değişiyor! Ekrem İmamoğlu açıkladı
Siirt'te Yıldırım-11 Herekol Operasyonu başlatıldı
İstanbul Çekmeköy'de bıçaklı sopalı kavga kamerada
Balıkesir'de bir kişi aşı bulamayınca 3 hemşireyi darp edip bir hasta yakınını bıçakladı
Teber güdüm kitli mühimmat ilk kez İHA'dan atıldı
Çanakkale'de biberleri ayaklarıyla ezen kişinin çalıştığı firmaya 13 bin 954 TL ceza kesildi
İstanbul'da 6 piton yılanına el konuldu sadece biri 3.5 metre boyunda
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı! Kaymakamlar FETÖ'den mi açığa alındı
Yunanistan Meis'ten sonra Karaada'ya da asker çıkardı!
Aleyna Çakır olayını işleyen Müge Anlı'nın sözleri canlı yayına damga vurdu!
Yorumlar