BIST 1.428
DOLAR 8,27
EURO 9,99
ALTIN 482,90
HABER /  GÜNCEL

Güney Kıbrıs'ta Kapalı Maraş paniği: Türkler blöf yapmıyor

Demirören Haber Ajansı

Güney Kıbrıs'ta 'sözde' Maraş Belediye Başkanı Simos Yoannu, 'Hayelet Şehir' olarak bilinen Kapalı Maraş'ın açılacağını, Türklerin blöf yapmadığını söyledi.

Abone ol

Kapalı Maraş'ın açılmasının kendileri için mezar taşı olacağını ifade eden Güney Kıbrıs'ta 'sözde' Maraş Belediye Başkanı Simos Yoannu, "Türkler blöf yapmıyor. Maraş’ın yerleşime açılmasını engellemek için belediye olarak elimizden geleni yapacağız, bütün karar merkezlerine başvuracağız. Maraş’ın tamamen yerleşime açılması kararı aslında Kıbrıs sorununa mezar taşı olur, uzlaşılmış çözüm çerçevesi içerisindeki çabaların sonu olur. Kapalı Maraş, yalnız Maraş’ı ve Maraşlıları ilgilendiren bir konu değildir. Yerleşime açılmasını engellemek için derhal ve acilen harekete geçilmelidir" dedi.

Öte yandan; Rum medyası da Rum yönetimi lideri Nikos Anastasaidis'i Maraşlıları kandırmakla suçladı ve 'Anastasiadis çözüm tiyatrocusu' ifadelerini kullandı.

Rum medyası da Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ve Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in Kapalı Maraş'ın açılmaması için BM, AB ve güçlü ülkeler nezdinde girişimler yapmaya devam ettiğini yazdı.

"Rum liderler bizi aldattı"

Rum Politis gazetesi de yorum haberinde Rum yönetimini Maraş konusunda sert sözlerle eleştirdi.

Rum yönetiminin Maraş konusunda birçok fırsatı teptiğini yazan Politis, "Yarım yüzyıldır kayıplar yaşıyoruz çünkü hiçbir zaman olguları ayakları yere başar ve gerçekçi şekilde göremedik veya görmek istemedik. Meydanı bizim taraftaki Anastasiadis gibi çözüm tiyatrocularına bıraktık" ifadelerine yer verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
TİAB'dan Biden'ın küstah açıklamalarına sert tepki
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Biden'e sert tepki
Bulgaristan'da koronavirüsten öldüğü sanılan Türk doktor Türkiye'de tedavideymiş
Fatih Portakal'dan CHP'ye Muharrem İnce tepkisi
Uzman çavuşun ölümü Samsun'u hüzne boğdu
Deniz üstü rüzgar santralleri 900 bin kişiye iş kapısı olacak
Galatasaray'da pozitif çıkan koronavirüs testleri negatife döndü
Fransa'da ölenlerin sayısı 30 bine yükseldi
Lewis Hamilton'dan Formula 1 tarihinde yeni rekor
Yorumlar 7 yorum