BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  GÜNCEL

Güldür Güldür Show'daki "Fenomen Cenazesi" skeci büyük tepki çekti

Güldür Güldür Show 254. bölümünde İslam dininin ve imamların alaya alınması büyük tepki çekti. Türk Diyanet Vakıf-Sen RTÜK'ü göreve çağırıp sert sözlerle tepki gösterdi.

Abone ol

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bursa Şube Başkanı Hilmi Şanlı, bir televizyon kanalında yayınlanan “Güldür Güldür Show” adlı programda sarık ve cübbe giyilerek din, din görevlilerinin alaya alındığını söyledi, duruma tepki gösterdi. Şanlı, "Soytarının birine imam kostümü giydirilmiş şaklabanlık yapıyor" dedi. 

Vakıf başkanı Hilmi Şanlı'nın tepkisini çeken Güldür Güldür'ün son bölümünde ekrana gelen 'Fenomen cenazesi' skeciydi. Güldür Güldür'de daha önce de parmak arası terlikle cenaze kaldıran imam portresi vardı. 

Bu edepsizliktir deyip çok ağır konuştu
Türk Diyanet Vakfı Bursa şube başkanı Hilmi Şanlı skece tepki göstererek şunları söyledi:

* "Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir protesto ediyoruz. Milli manevi ve bizi biz yapan değerlerimizi aşağılayan aşağılıkları kınıyor ve dindarlardan özür dilemeye davet ediyorum. İslam dinine karşı her türlü hadsizlik, aşağılık ve edepsizliği başta sayın RTÜK Başkanı olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlar görür ve gereğini yapar diye bekliyoruz.

Program kaldırılsın
*’Güldür Güldür Show’ programında sözde sanatçının birine imam kostümü giydirilerek kulağında küpesi ayağında parmak arası terlikle, imam görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Türk milletinin dini değerleriyle dalga geçiliyor. Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak RTÜK’ü göreve davet ediyoruz. Bir imamın namaz kıldırma esnası haricinde, sarık cüppe giyip dolaşması dahi kanunen yasak. Tüm camia olarak, güya, birkaç kişiyi güldürme adına, bu tür soytarılık gösterileri yapanları, buna göz yuman TV kanallarını şiddetle uyarıyor ve kınıyorum. Kanal yetkililerinden bu sözde zavallı programı kaldırmalarını bekliyoruz.

Soytarılar, şaklabanlar...
*"Bu kendini bilmez şaklabanlar, buna nasıl cüret edebiliyorlar. Günümüzde bizim kutsal değerlerimize o kadar çok saldırılıyor ki maalesef bizler de Müslümanlar olarak adeta artık bunları kanıksadığımız için midir nedir bilemiyorum ama neticede sesimiz de çıkmıyor. Bizler sessiz kaldıkça da bu soytarılar bizim kutsallarımızı ayaklar altına almaktan zerre kadar çekinmiyorlar. 

*Herkes yaptığı hatanın incinen gönüllerin cezasını bulmalıdır. Rahatsız olan Müslüman Türk milleti, görevini yapmayan RTÜK’ten ve ahlaksız TV’den, ayrıca onları denetleyenlerden de edepsizlere karşı göreve davet ediyoruz. Edepsizlik sanat olamaz. Bu hadsizliktir, saygısızlık ve edepsizliktir protesto ediyoruz. 

Parmak arası teklik giyen hoca
Güldür Güldür'de daha önce de parmak arası terlik giyen imam skeci çok konuşulmuştu:

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Teslim olan PKK'lı genç kızdan olay itiraflar! Masum canlar nasıl katledilir eğitimi
Foto Galeri Teslim olan PKK'lı genç kızdan olay itiraflar! Masum canlar nasıl katledilir eğitimi Galeriye Gözat