BIST 8.034
DOLAR 28,91
EURO 31,43
ALTIN 1.920,75
HABER /  GÜNCEL

Gözler bu düğünde olacak

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç’ın kızı, bu akşam Ankara'da evleniyor. Siyaset ve yargı düğünde buluşacak. Kimler katılacak?

Abone ol Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın kızı Ayşe Tuba Kılıç, bu akşam Ankara Sheraton Oteli’nde işadamı Mustafa Çubuk’la evlenecek.

Siyaset, yargı ve iş dünyasının buluşacağı nikah ve düğün törenine kimlerin katılacağı gizemini koruyor.

Otelin Büyük Balo Salonu’nda düzenlenecek törene, devlet protokolündeki tüm isimler davet edildi. AKP davası nedeniyle 5 yıl siyaset yasağı istenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan ile AKP iddianamesini hazırlayan Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya ve kapatma davasını karara bağlayacak olan Anayasa Mahkemesi üyeleri de davetli.

GÜL KATILABİLİR SAVCI KARARSIZ

Gül, bugün Alanya’da Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu kupa törenine katılacak. Ankara’ya dönecek olan Gül’ün, düğüne katılması bekleniyor. Başbakan Erdoğan’ın haftasonu programı belirsiz. Başsavcı Yalçınkaya’nın ise henüz kararını vermediği öğrenildi.

Yine protokolde yer alan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ve Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt’ın, düğüne katılıp katılmayacakları da netlik kazanmadı. CHP’ye yakın kaynaklar, Baykal’ın katılmama eğiliminde olduğunu belirtti. Nikahı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıyacak. Kılıç’ın eşi Gönül Kılıç’ın başı kapalı, kızı Ayşe Tuba Kılıç’ın başı ise açık.

ALKOLLÜ İÇKİ YOK

Gelinliğin Hüsniye Modaevi’nde hazırlandığı ve dekolte olmadığı öğrenildi. Salondaki sütunların süslemesinde, antik Roma stili kullanılacak. Düğün mönüsünde alkollü içki yer almayacak. Konuklar isterse, garsonlar tarafından özel olarak getirilecek. Bine yakın davetlinin katılacağı düğünde, geniş güvenlik önlemleri alınacak. (Akşam)