BIST 2.518
DOLAR 16,62
EURO 17,49
ALTIN 974,97
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Gökçek 'Mavi Dosya' ile kimi vurdu?

Melih Gökçek'den CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na çok sert iddialar geldi: Yasadışı örgüt üyelerini işe aldı...

Abone ol

İNTERNETHABER.COM - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında yeni bir kavganın fitili ateşlendi. Önümüzdeki günlere damgasını vuracak gibi gözüken kavgada, ortaya atılan iddianın sahibi ise Melih Gökçek.

Kanaltürk Ankara Temsilcisi Sami Dağdağlıoğlu'nun sunduğu Pazar Politika programına kabarık bir dosyayla gelen Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu için yeni iddialar ortaya attı.

İşte Dağdağlıoğlu'nun soruları ve Gökçek'in yanıtları...

Bu dosyayı kim hazırladı sayın Gökçek?

Bu dosya sayın Kılıçdaroğlu'nun avukatlığına soyunduğu Ergenekoncular tarafından 28 Şubat sürecinde Başbakanlık'taki Takip Kurulu tarafından hazırlandı. Bu Ergenekoncular bizler hakkında rapor hazırlayabilirler. Çünkü biz onların görüşlerine ters insan olarak niteleniyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu hakkında öyle bir dosya hazırlamışlar ki insanın tüyleri diken diken oluyor. Bu dosya benim televizyonda anlattığım herşeyi  doğruluyor.

Kendisi de çıkıp bunun gerçek olmadığını ispatlayabilir değil mi?

Ben pek ihtimal vermiyorum ama kendisini savunma hakkı var. Kolay kolay aksini ispat edemeyeceğini düşünüyorum. Ben kendisine 'Sen kendi oğlunu 14 yaşındayken sigortalı gösterdin, torunun 10 aylıkken 2 günlüğüne sigorta yaptırdın' dedim.

Bununla ilgili cevap geldi ama...

Ben yapmadım damadımla kızım yaptı diye açıklama yaptı. Bana tatmin edici gelmedi. Kızını Emlak Bankası'na imtihansız soktu mu sokmadı mı? Kendisinden cevap geldi mi? Gelmedi. Hastanelerde yapmış olduğu onarımlardaki fiyat farklarını teker teker saydım. Buna da cevap gelmedi. Sayın Yaşar Okuyan'ın ortaya attığı bir iddia vardı. Kılıçdaroğlu zamanında hastanelere alınan cihazlar var. Okuyan'ın iddiasına göre bu cihazlara senede 62 bin dolar para verilmiş. Cevap geldi mi gelmedi...

Sayın Kılıçdaroğlu'nun sizin ortaya attığınız iddialarla ilgili 'O kim ben böyle birisini tanımıyorum' diye cevapları var. Tartışmanın kökeninde görülmemiş bir hesabınız var galiba...

Evet bana karşı o kelimelere kullandı. Gerçekten beyefendinin kimyası bozuldu. Bu sorulara cevap veremiyor. Bu dürüstlük lafta kalmış. 'Ben Melih Gökçek'i tanımıyorum' derken hafıza kaybına uğramış. Sayın Kılıçdaroğlu yarın sandıkta evet oyu verirse şaşmayalım.  Düne kadar gayet iyi tanıyordu. Gökçek'in peşini bırakacağını mı zannetti?

Bu yeni iddialar kimler tarafından hazırlanmış bu dosya?

28 Şubat sürecinde Başbakanlık'taki Takip Kurulu tarafından hazırlanmış. Netice itibarıyla o dönemin Ergenekoncuları. Yani Kılıçdaroğlu'nun bugün avukatlığını yaptığı kişiler tarafından hazırlanmış. Önce özetini okuyalım: Adı geçen şahıs Ermeni kökenli olduğu ifade edilmektedir. Gerçek soyadı Karabulut olup daha sonra Kılıçdaroğlu olarak değişmiştir. Kılıçdaroğlu 1992-1998 yılları arasında 10 bine yakın kişiyi SSK'ya memur olarak atamıştır. Bu kişiler Tunceli-Erzincan-Sivas kökenlidir. Kurumu adeta bölücü örgütlerin yuvası haline getirmiştir. Bölücülerin o bölgelerdeki faaliyetlerine zemin hazırlamıştır. Akrabalarından Düzgün ve Gündüz soyadlı kişileri işe almıştır. Kılıçdaroğlu yakını olan Kürt Alevisi müteahhitlere 15 milyon liraya yakın ihale vermiştir. Rotasyon Yönetmeliği'ni çıkararak kurumun başarılı elemanları çıkarak kurumun verimini düşürmüştür. Büyükşehirlerde yüzde 50 eksik Tunceli, Sivas, Amasya'da Alevi kökenli elemanlar alarak yüzde 80'den fazla istihdam yaratmıştır. Bu iddialar çok vahim ve çok ciddi. Kemal Kılıçdaroğlu yolsuzluk ve adam kayırma ile suçlanıyor. Kılıçdaroğlu CHP'li belediyelerde görevli Kürt asıllıları SSK'ya yatay geçişini sağlamıştır. Kılıçdaroğlu'nun göreve başlattığı kimseler PKK, KDP, TKPM'li kişilerdir.

ÖNCEKİ HABERLER
Önlükler bu sene de Belediyeden
Önlükler bu sene de Belediyeden
Üniversite sınavında da kopya skandalı
Üniversite sınavında da kopya skandalı
Herkesin hayalindeki yat Türkiye'de
Herkesin hayalindeki yat Türkiye'de
Samsun'da 'beyaz masalı' günler başladı
Samsun'da 'beyaz masalı' günler başladı
Kaçak yolcuları bozuk lamba yakalattı
Kaçak yolcuları bozuk lamba yakalattı
İşte Başbakan'ın cebindeki son anket
İşte Başbakan'ın cebindeki son anket
Bu da evet diyen çakma Gandi afişi!
Bu da evet diyen çakma Gandi afişi!
Bayramda toplu taşıma ücretsiz
Bayramda toplu taşıma ücretsiz
İftar menüsü görenleri şoke etti
İftar menüsü görenleri şoke etti
Bayramda Bursa'nın havası nasıl olacak
Bayramda Bursa'nın havası nasıl olacak