BIST 2.874
DOLAR 17,96
EURO 18,60
ALTIN 1.036,19
HABER /  GÜNCEL

Felçli Umut'a bakan Gülsüm Anne'ye şok

Felçli Umut'un bakımını üstlenen koruyucu ailenin borcu yüzünden Umut'un "bakım maaşına" haciz geldi.

Abone ol

Antalya'da geçirdiği trafik kazasının ardından felç kalan ve kimliği tespit edilemeyen Umut'un bakımı için 5 yıldır koruyucu annelik yapan Gülsüm Kabadayı'ya ödenen aylık 830 lira bakım maaşına, Kabadayı'nın 9 yıl önceki bakkalından kalan vergi borcu nedeniyle haciz konuldu.

Antalya'da 30 Ağustos 2008 tarihinde geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan ve kimliği tespit edilemeyen, hastanedekilerin 'Umut' adını verdiği gencin koruyucu anneliğini üstlenen Gülsüm Kabadayı haciz şoku yaşadı.

VERGİ BORCU 5 BİNKEN 24 BİN OLDU

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce 'Mustafa Öz' ismiyle bir kimlik çıkartılan Umut'un bakımı için o yıllarda 340 lira olarak Gülsüm Kabadayı'ya ödenen bakım ücreti zamanla 830 liraya yükseltildi. Aylık olarak koruyucu anne Kabadayı'ya ödenen 830 lira, Gülsüm Kabadayı'nın 9 yıl önce kapattığı ve yaklaşık 5 bin TL iken bugün 24 bin TL'ye kadar yükselen gelir vergisi borcu yüzünden haciz nedeniyle banka tarafından bloke edildi.

BAKKALDAN KALMA

Antalya'da 9 yıl öncesine kadar bakkal işletirken kapattığını ve o dönemden 5 bin lira vergi borcu kaldığını belirten Gülsüm Kabadayı, borcun faizlerle birlikte bugün yaklaşık 24 bin liraya kadar yükseldiğini söyledi.

3 AYDA BİR DİLEKÇE VERDİ

Umut'a koruyucu annelik yapmaya başladıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerinin de bu durumdan haberdar olduğunu söyleyen Kabadayı, Umut'un bakım ücreti için aldığı bu maaş ve babasından 740 liralık kalan dul ve yetim maaşına haciz uygulanmaması için her 3 ayda bir dilekçe verdiğini anlattı. Yetkililerin kendisini böyle yönlendirdiğini ve dilekçe vermesi üzerine kanunen de haciz uygulanmayacak olan bu iki maaşa ilişkin de şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadığından bahseden Kabadayı, ancak bu ay ATM'ye gittiğinde hesapta maaşının göründüğünü ama bloke olduğu için çekemediğini dile getirdi.

Muratpaşa Vergi Dairesi Başkanlığı'na gittiğini anlatan Kabadayı, görevlilerin vergi borcu nedeniyle haciz işlemi başlattığını öğrendiğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Şarj aletleri kalkıyor!
Şarj aletleri kalkıyor!
300 Mursi yanlısını Namaz kurtardı
300 Mursi yanlısını Namaz kurtardı
BDP’li Tan’dan tepki
BDP’li Tan’dan tepki
Baş ağrısına çözüm
Baş ağrısına çözüm
Onlar yuvalarına kavuştu
Onlar yuvalarına kavuştu
Günün önemli gelişmeleri (3)
Günün önemli gelişmeleri (3)
Diyarbakır'da bomba patladı
Diyarbakır'da bomba patladı
Tatlıses'ten doktora şok suçlama!
Tatlıses'ten doktora şok suçlama!
Genelkurmay’dan orduevi açıklaması
Genelkurmay’dan orduevi açıklaması
Yassıada  projesine tepki
Yassıada projesine tepki