HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Facebook şifrelerle ilgili o iddiaları kabul etti!

Sosyal medya platformu Facebook, kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığını ancak şifrelerin şirket içi sunucularda tutulduğu ve bu bilgilere dışarıdan erişilemeyeceğini açıkladı.

İnternette yer alan Facebook'un kullanıcılarının şifrelerini düz metin biçiminde tuttuğu iddialarına ilişkin Facebook'tan açıklama yapıldı. Facebook açıklamasında, milyonlarca Facebook kullanıcısının şifresinin düz metin olarak saklandığı ancak şifrelerin şirket içi sunucularda tutulduğu ve bu bilgilere dışarıdan erişilemeyeceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Facebook çalışanlarının bu bilgilere ulaşımı kötüye kullanmalarıyla ilgili herhangi bir kanıt olmadığı da belirtildi.

Siber güvenlik uzmanı Andrei Barysevich, güvenlik kurallarına göre şifrelerin düz metin olarak saklanmaması gerektiğine işaret ederek, Facebook gibi büyük bir şirketin şifreleri düz metin olarak tutmasının geçerli bir sebebi olmadığını söyledi.

"Krebs on Security" isimli blog sayfasında, Facebook'un 600 milyon civarında kullanıcısının şifresini yıllarca düz metin olarak tutulduğu bilgisi yer almıştı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Karşıyaka'dan Fikret Orman'a tepki
Flamingolar Kayseri'de bu yıl da eşsiz manzaralara sahne oldu
JP Morgan çalışanlarını oyun oynatarak seçecek!
Kaleci Muammer, basketbolcu Dila ile nişanlandı
Bilimsel olarak kanıtlandı işte kolon kanserini önleyen beslenme tipi
28 Ekim yarım gün mü üniversiteler tatil mi YÖK açıklaması
Yorumlar