HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Facebook'tan Yeni Zelanda'daki katliam ile ilgili skandal rakam: 29 dakika boyunca...

Yeni Zelanda'daki katliamla ilgili bir açıklama yapan Facebook, teröristin canlı yayınladığı videoyu 29 dakika boyunca kimsenin şikayet etmediğini ve videonun kullanıcılar tarafından indirilip başka sitelere yüklendiğini duyurdu.

Abone ol

Yeni Zelanda'da iki camiye saldıran teröristin canlı yayın yaptığı sosyal medya sitesi Facebook, katliam videosu hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Katliam videosunu siteden kaldıran Facebook yetkilileri, canlı yayını anbean 200'den az kişinin izlediğini söyledi.

Canlı İzleyenler Videoyu Şikayet Etmedi

Facebook Başkan Yardımcısı Chris Sonderby tarafından yapılan yazılı açıklamada, katliamı canlı izleyen kimsenin videoyu şikayet etmediğine dikkat çekildi. Sonderby, videonun kaldırılana kadar yaklaşık 4 bin kişi tarafından izlediğini açıkladı.

Video İndirilerek Başka Sitelere Yüklendi

Video yayınlandıktan 29 dakika sonra bir kullanıcının şikayette bulunduğunu açıklayan Başkan Yardımcısı Sonderby, şikayet yapılana kadar başka kullanıcıların videoyu indirerek başka sitelere yüklediğini söyledi.

Sonderby, 24 saat içinde katliamı gösteren 1,5 milyon videonun silindiğini açıkladı. Sonderby, otomatik video tarama ve tanıma sistemi sayesinde, yüklenilen katliam videolarının direkt silindiğini açıkladı.
Sonderby ayrıca, Terörist Brenton Tarrant’ın Facebook ve Instagram hesabının tespit edilince hemen kapatıldığını söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Real Madrid'in hedefi Sadio Mane
Erzurum'da çiftçilere 230 ton tohum dağıtıldı
Google'dan dev yatırım! Milyar dolarlık sektöre giriyor
Altınordu, Lyon'la iş birliği yapacak
Japonya asteroitin üzerini patlatacak!
65 yaş üstü sokağa çıkma izni bugün kaç saat ne zaman bitecek?
Yorumlar