HABER /  YEREL

Flamingolar Kayseri'de bu yıl da eşsiz manzaralara sahne oldu

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nin etrafında bulunan Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanı, doğada çok sık rastlanmayan flamingolara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi flamingolar bu yılda, Kayseri’ye sadece 5 km uzaklıkta bulunan, yoğun insan nüfusu ve şehir hayatıyla içiçe olan, Hürmetiçi Sazlığı Sulak Alanını dinlenme ve beslenme alanı olarak tercih etti.

Bu yıl Mart ayının ilk haftasından itibaren alana adeta akın eden flamingolar, şehir merkezine çok yakın olmasına rağmen meraklı gözlere çok fazla aldırış etmeden alanı dinlenme ve beslenme yeri olarak kullanıyor.

Alan sadece flamingolar için değil diğer birçok kuş çeşidi içinde (büyük akbalıkçıl, sakarmeke, sazdelicesi, kızkuşu, çamurcun, angıt, leylek, gri akbalıkçıl) cazibe merkezi olurken, kuş gözlemciler ve fotoğraf sanatçıları içinde eşsiz bir deneyim fırsatı sunuyor.

Ayrıca alanda Kış Ortası Su Kuşu Sayımları Uluslararası Su kuşu Sayımları’nın bir parçası olarak 60’lı yıllardan beri 15 Ocak- 15 Şubat tarihleri arasında yapılmaktadır.

-2019 yılında Hürmetçi Sazlığı Sulak Alanında kış ortası su kuşu sayımları 26 Ocak 2019 tarihleri arasında Tarım Orman Bakanlığı VII. Bölge Müdürlüğü ve Doğa Araştırmaları Derneği desteği tarafından yapılmıştır. Uzman kuş gözlemcileri ve Kurum personeli ile birlikte sulak alanda gerçekleştirilen sayımda toplam 13 kuş türünden 3929 birey su kuşu sayıldı. 

ÖNCEKİ HABERLER
JP Morgan çalışanlarını oyun oynatarak seçecek!
Kaleci Muammer, basketbolcu Dila ile nişanlandı
Bilimsel olarak kanıtlandı işte kolon kanserini önleyen beslenme tipi
İletişim uzmanından siber zorbalık uyarısı: Yaşlılar daha eğilimli
Başak Burcu salı gününe dikkat Hande Kazanova Haftalık Burç yorumları
Benim Tatlı Yalanım dizisinin 18. bölüm 2. fragmanı yayınlandı
Yorumlar