BIST 1.380
DOLAR 8,86
EURO 10,38
ALTIN 496,20
HABER /  MAGAZİN

Eurovizyon'a bu şarkıyla katılıyoruz

Oslo'da düzenlenecek 55. Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda, Türkiye'yi Manga grubu temsil edecek. İşte o şarkı;

Abone ol

TRT Tepebaşı Stüdyosu'nda, Manga grubu üyelerinin de katılımıyla Eurovizyon şarkısının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Manga grubunun Türkiye'yi ''We Could Be The Same'' adlı İngilizce şarkıyla temsil edeceğini söyledi.
Norveç'in başkenti Oslo'da 25-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 55. Eurovizyon Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi ''We Could Be The Same'' adlı şarkıyla temsil edecek Manga grubu, şarkıyı seslendirdi.

TRT Tepebaşı Stüdyosu'nda, Eurovizyon şarkısının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Manga'yı, yapılan ankette en çok oy alan grup olduğu için seçtiklerini hatırlattı.

TÜRKİYE'NİN EUROVİSİON ŞARKISINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu yıl oylamada bazı farklılıklar olacağını ve bunun Türkiye'nin lehine olabileceğini dile getiren Şahin, ''Umarım Manga, şarkısı ile birinci olur'' dedi.

400 BİN TL BÜTÇE

Manga grubunun kendilerine üç şarkı teslim ettiğini ve tecrübeli komisyon tarafından bunların içinden birinin seçildiğini belirten Şahin, gönlünden geçenin Türkçe bir parça olduğunu, ancak grubun İngilizce parça seçtiğini, gruba gerek şarkı gerekse kıyafetler konusunda bir müdahaleleri olmadığını söyledi. Şahin, yarışma için 400 bin TL civarında bütçeleri olduğunu ve sponsorluk teklifleri geldiğini kaydetti.

Önemli olanın, yarışmada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğuna dikkati çeken Şahin, yarışmada sadece müzik yaparak birinci olunamayacağını bilmek gerektiğini, yarışmadaki oylamaların önemli olduğunu anımsattı.

TRT'nin müzik kanalı bulunduğunu da hatırlatan Şahin, bu kanalda Manga'nın tarzına uygun müzik yapıldığını, grubun düzenli program yaparak kariyerlerine artı bir değer katabileceğini de ifade etti.

''ÇOK GÜZEL BİR ŞARKI YAPTIK''

Manga grubunun solisti Ferman Akgül de TRT'nin, teklifin başından bu yana kendilerine sıcak ve ilgili davrandığını dile getirerek, ''İnandığımız ve sevdiğimiz bir şarkı yaptık. Çok güzel bir şarkı yaptık. Amacımız, ülkemizi, kendimizi ve müziğimizi doğru temsil etmek'' diye konuştu.
Şarkının içindeki mesajı dinleyicilere bıraktıklarını da ifade eden Akgül, ama sevgi ve birbirine güvenme temasının var olduğuna dikkati çekti.

''Oraya birinci olmak için gidiyoruz'' diyen Akgül, şarkının İngilizce ya da Türkçe olmasının değil, şarkıda ne söylediklerinin önemli olduğunu, duyulduğu anda herkesin anlamasını istedikleri için şarkıyı İngilizce seçtiklerini kaydetti.

Akgül, yarışmaya hangi kıyafetlerle çıkacaklarına henüz karar vermediklerini, kıyafetlerin şu anda tasarlandığını belirtti.

Grup üyelerinden Özgür Can Öney de yarışmanın kendilerini tekrar şarkı yapmak konusunda ateşlediğini ifade ederek, yurt dışına açılmak ve müziğini dışarıda göstermek isteyen bir ekip olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Basın toplantısının ardından Manga, ''We Could Be The Same'' adlı şarkıyı seslendirdi. Ardından mini bir konser veren grup, istek üzerine Eurovizyon şarkısını tekrar söyledi. Grup üyelerinin siyah-beyaz ağırlıklı kıyafetlerle sahneye çıktıkları görüldü.

Toplantıya çok sayıda Manga hayranı da katıldı.

Manga, geçen yıl Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri töreninde, ''Avrupa'nın En İyi Sanatçısı'' ödülünü almıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Tayvan'dan sonra Şili'de artçı şok
Tayvan'dan sonra Şili'de artçı şok
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
İngilizce bilmeyen taksiciye iş yok
İngilizce bilmeyen taksiciye iş yok
Kıskançlığın şifresi çözüldü
Kıskançlığın şifresi çözüldü
Erbakan da gazeteci kovdurmak istemiş
Erbakan da gazeteci kovdurmak istemiş
Başsavcıdan ilginç emeklilik talebi
Başsavcıdan ilginç emeklilik talebi
Tuba Büyüküstün'e 'terör' saldırısı
Tuba Büyüküstün'e 'terör' saldırısı
Ünlü şarkıcıdan şaşırtan bağış
Ünlü şarkıcıdan şaşırtan bağış
Başbuğ 12 subayla buluştu
Başbuğ 12 subayla buluştu
Bu çocuklar aslında dördüz!
Bu çocuklar aslında dördüz!