BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  POLİTİKA

Eski CHP'li vekil Yılmaz Ateş ihraç edildi! Yönetimi topa tuttu!

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, dün CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini belirterek yönetimi topa tuttu.

Abone ol

Eski CHP Milletvekili Yılmaz Ateş, yazılı açıklamasında, dün bir internet sitesi üzerinden CHP üyeliğinden ihraç edildiğini öğrendiğini, karar kendisine tebliğ edildiğinde gerekli açıklamayı yapacağını bildirdi.

Yılmaz Ateş, şunları kaydetti: "İlçe, il kongrelerini dahi baskı altına alan, delegeleri özgürce seçme ve seçilme hakkından mahrum bırakan bir anlayıştan düşünce özgürlüğüne saygı beklenemez. Ancak benim için şaşırtıcı olan 15 Temmuz'dan önce FETÖ'yü eleştirenleri yakan emniyet ve yargı anlayışının, bugün kendisini başka ortamlarda göstermesidir. Bu karar, beni ve CHP tabanını bugüne kadar olduğu gibi demokratik CHP, demokratik Türkiye mücadelesinden alı koyamayacaktır.

İstanbul İl Kongresi’nin iptal edilmesi için başvuru yapıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Çekmeköy Üyesi Yücel Korkmaz, İlçe seçim kuruluna verdiği dilekçenin reddedilmesinin ardından İstanbul İl Kongresi’nin iptali için Yüksek Seçim Kuruluna iptal dilekçesi verdi.
Cumartesi günü Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu’na başvuran CHP Çekmeköy Üyesi Yücel Korkmaz, bu İstemi reddedilince bu kez İl Seçim Kurulu aracılığıyla Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdu.Yücel Korkmaz dilekçesinde Pazar günü gerçekleşen İstanbul İl Kongresi’nin iptal edilmesi ve Büyük Kurultay Delegeleri’nin düşürülmesini istedi.

Korkmaz gerekçe olarak ise “İlçe Seçim Kurulu’na verilen kongre adresi ile kongrenin yapıldığı adres birbirini tutmuyor” ifadesini kullandı. Korkmaz, bu durumun “tam kanunsuzluk” olduğunu iddia etti.Bilindiği üzere, kongre Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nin bahçesine kurulan çadırda yapılmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
ATA AÖF sonuçları OBS öğrenci girişi büt sonuçları
İstanbul'da otobüste öpüşme tartışması! Genç kız gösterilen tepkiyi sineye çekmedi
Banka ücret ve komisyonlarına düzenleme olumlu karşılandı
14 Şubat hediye önerileri ne alınır 2020 uygun hediye fikirleri
CHP'den Meclis'e genel görüşme önergesi
Toronto Raptors, galibiyet serisini 15 maça çıkardı
Trabzonspor'un 298 hafta sonra liderlik şansı
Almanya'daki müslüman kuruluşlara 1 yılda 184 kez saldırı düzenlendi
Selahattin Demirtaş köşe yazarlığına başlıyor!
Gökçen Paprika kimdir aslen nereli Gökçen Paprika eşi kimdir?
Yorumlar 4 yorum