BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  GÜNCEL

Erzincan’da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanlara günde 7 saat sokağa çıkma yasağı

ERZİNCAN'da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 11.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandı.

Abone ol

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni yasaklar da art arda geliyor. Son olarak Erzincan'da sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde salgını önlemek amacıyla başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere tedbirlere yeterince uyulmamasının hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle çeşitli kararlar aldı.

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanlar...

Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların 11.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandı. 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların pazar yerleri, alışveriş merkezleri, kulüp ve dernek binaları, lokallere girişlerine, cenaze törenleri, düğün ve nikah merasimlerine katılmalarına izin verilmeyecek.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan diğer kararlar ise şöyle:
“Alışveriş merkezleri, pansiyon ve otellerin girişlerinde HES kodu sorgulaması yapılarak, durumu uygun olmayanların girişlerine müsaade edilmemesi ve kolluk kuvvetlerine bildirilerek gerekli tedbirlerin alınması. Alınan kararlara uymayanlara idari para cezası verilecek. Aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin TCK'nin 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması.”

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı geldi! Hangi illerde 65 yaş üstüne yasak var? Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Safer ayı 2020 ne zaman neden bela ayı denir ne oldu?
İstanbul'da mevzuata aykırı 7 ton su ürününe el konuldu
Göbekli Tepe hikayesi nedir Göbeklitepe nerede?
Halil Kumova kimdir oynadığı diziler hangisi son filmi?
HES kodu almak zorun mu sms ile HES kodu alma ekranı
MHRS randevu alma ekranı TC ile randevu alma sayfası
Yorumlar 5 yorum