BIST 1.331
DOLAR 7,80
EURO 9,48
ALTIN 460,77
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'ın 'idam' ve AYM' açıklaması! HDP'liler için olay sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, idam tartışmalarıyla ilgili, "Onama makamı olarak ben de onaylarım." dedi. Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) yapısının değiştirilmesi çağrısıyla ilgili ise "yeni bir adım atılırsa buna katılırım" diye konuştu.

Abone ol

Meclis'in yeni yasama yılı açılışında Genel Kurul'a seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Açılış törenine katılmayan HDP milletvekillerinin varlığı ile yokluğu arasında bir fark göremediğini belirten Erdoğan, "idam" ve Devlet Bahçeli'nin "Anayasa Mahkemesi değişikliği" talebi için de yeşil ışık yaktı. 

"Onama makamı olarak ben de bunu onaylarım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyunda uzun süredir yaşanan idam tartışmalarıyla ilgili, "Meclis, idamla ilgili olumlu bir karar verdiğinde, onama makamı olarak ben de bunu onaylarım." ifadelerini kullandı.

"Parlamento adım atarsa, seve seve ben de varım"

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi ile ilgili çağrısı hakkında konuşan Erdoğan, "Parlamento, AYM'yle ilgili yeni bir yapılanmaya giderse yeni bir adım atarsa seve seve ben de buna katılırım" dedi.

HDP'nin Meclis bahçesinde oturma eylemi

HDP'nin yeni yasama yılı açılışına katılmaması ile ilgili de konuşan Erdoğan ‘Varlığıyla yokluğu arasında zaten herhangi bir fark yok. Çünkü onların her zaman yeri ya dağdır ya sokaklardır’ dedi.

"Paşinyan'a soracak değiliz"

Paşinyan'ın 'Türkiye müdahil olmasın' açıklaması da sorulan Erdoğan ‘Biz ne yapacağımızı Paşinyan'a soracak değiliz. Biz bunun kararını kendimiz verdik’ şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Ece Üner kimdir kaç yaşında eşi Deniz Bayramoğlu biyografisi
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım 'ah çocuklar' deyip görüntüleri paylaştı
YÖK'ten 'Suriyelilere fazla kontenjan ayrılıyor' iddiasına yanıt
2020 KPSS başvurusu kaç para saat kaçta bitiyor?
Harran Belediye Başkanı'ndan Bahçeli'ye anlamlı hediye: Üzerinde Fetih Suresi bulunuyor
Haftasonu marketler açık mı kaçta açılıyor kapanış saati kaç?
Yorumlar 60 yorum