BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan son dakika Zarrab açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika Zarrab açıklaması geldi. Erdoğan, ABD'deki Zarrab davasıyla ilgili 'davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. Ambargoyu delmedik' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, Reza Zarrab'ın tanık olduğu Hakan Atilla davasına ilişkin "Davadan ne çıkarsın çıksın, biz doğru yaptık, ambargoyu delmedik" dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde milletvekilleriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de görülen davada Zarrab'ın iddiaları sonrasında ilk kez konuştu. 

"DÜNYA ABD'DEN İBARET DEĞİL"
Erdoğan, toplantıda “İran ile ticari ve enerji ilişkimiz var. Ambargoyu biz ihlal etmedik. Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. Biz ABD’ye böyle bir taahhütte bulunmadık. Dünya ABD'den ibaret değil. Bizim İran ile ticari ve enerji konularına ilişkimiz var” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ
Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'belge' iddialarına ilişkin olarak da "Bu hamlesinin bedelini ödeyecek" ifadelerini kullandı.

50'YE YAKIN VEKİL İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 ilden gelen 50'ye yakın milletvekili ile görüştü. 20'ye yakın milletvekili toplantıda söz almak istedi ancak Erdoğan süre yetmediği için 8 milletvekilinin görüşlerini dinleyebildi.