BIST 11.139
DOLAR 33,07
EURO 36,18
ALTIN 2.610,69
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan PKK'lılara: O hendeklerde yok olacaksınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da yaptığı konuşmada 'o hendeklerde yok olacaksınız' diyerek, HDP ve PKK'lılara sert tepki gösterdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, raylı sistem açılışı ve 72 adet tramvay taşıtının hizmete alım töreninde konuştu.

Konya'da vatandaşlara hitap eeden Erdoğan HDP ve PKK'ya böyle tepki gösterdi; ''Bu insanlar oraları terk etmek zorunda kalıyorlar. O insanlar geri dönecekler, o evlerde, o açtığınız hendeklerde yok olacaksınız''. Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

KENDİ ÜLKELERİNE İHANET ETTİLER

Ülkemiz yakın zaman içinde Rusya ile ilişki kurduğunda bizi Batı'ya sırtını dönen olarak göstermişlerdi. Şimd ise Rusya ile sorun yaşıyoruz, hemen Rusya'nın yanında yer aldılar. Kendi ülkesine, milletine ihanet etmek bunların adeta iliklerine işlemiş.

BUNLARIN ASIL DÜŞMANLIĞI MİLLETE

Bu hastalıklı ruh hallerini, Erdoğan düşmanlığıyla, hükümet düşmanlığıyla perdelemeye çalışıyorlar. Bunların asıl düşmanlığı bu ülkeye ve milletedir. Dik duruşumuzdan ödün vermeyiz. Böyle dönemler herkesin eteğindeki taşları döktüğü, maskelerini çıkardığı dönemlerdir.

"O KAZDIĞINIZ HENDEKLERDE YOK OLACAKSINIZ"

Belediyelerin iş makinalarıyla, bu devletin iş makinalarıyla hendekler açacaksın, benim Kürt vatandaşlarıma hayatı zindan edeceksin. Bu insanlar oraları terk etmek zorunda kalıyorlar. O insanlar geri dönecekler, o evlerde, o açtığınız hendeklerde yok olacaksınız.

CAMİ YAKANLAR BEDEL ÖDEYECEK

Tüm güvenlik güçlerimizle birlikte, operasyonlarla oralar tertemiz oluncaya kadar devam edecek. Durmak yok, kararlılığımız devam edecek. Camiyi yakanlar, Kürt kardeşlerimi istismar edenler bunun bedelini ödemeye başladılar, ödeyecekler. Kardeşlerim sizlerle gurur duyuyorum. Konya özellikle toplu taşıma konusunda ülkemizin yükselen değeridir. 2010 yılında Konya-Ankara yüksek hızlı trenlerini gururla, sevinçle açmıştık.

"METRO GÜNDE 500 BİN YOLCU TAŞIYACAK"

Şehir merkeziyle üniversite arasında modern bir ulaşım sistemi kurularak, ulaşım yer altına alınacak. Üniversite ile belediye arasında bir metro hattı daha yapılacak. Konya 27 istasyonu olan, günde 500 bin yolcu taşıyacak bir metro hattı olacak. Şimdiden hayırlı olsun.

"KONYA 13 YILDA DEVRİM YAŞADI"

Konya geçtiğimiz 13 yılda adeta bir devrim yaşadı. Konya, ulaşım ağı en iyi olan şehirlerimizden biri haline geldi. Geçmişte başkentlik yapmış Konya bugün deTürkiye'ye Başbakan göndererek o şanlı günlerin ruhunu hala bünyesinde yaşattığını göstermiştir. Biz bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, değerli Başbakanımız ile Konyalı kardeşlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Anadolu'daki ilk devletimizin başkenti olan Konya, bu coğrafyadaki en önemli zaferlerin en yakın şahididir.