HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan müjde: Onlar da ikramiye ve zam alacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen iftarda emekliler ile buluştu. Erdoğan, başvuru yapan ancak henüz işlemleri sonuçlandırılmayan emeklilere müjdeyi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilik başvurusu yapan ancak henüz işlemleri sonuçlanmayan 100 bin vatandaşın ilk maaşlarını ve bayram ikramiyelerini alacaklarını söyledi. Erdoğan, 65 yaş aylıklarının da Eylül ayından itibaren her ay ödenmeye başlanacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün düzenlenen iftarda  emekliler ile buluştu. Burada yaptığı konuşmasında emeklilerle ilgili yeni düzenlemeler hakkında bilgi veren Erdoğan, emeklilerin evlerine kapanmamalarını, ülkeye katkı sağlamalarını istedi. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

''TEMMUZ ZAMINDAN FAYDALANACAKLAR''

"İktidara gelince ilk yaptığımız işlerden birisi emeklilerimizin durumuna bakmaktı. Öğle emekli maaşları bağlanıyordu ki onları görünce yüzümüz kızarıyordu. Real olarak 2 katına, 3 katına, 4 katına varan artışlar yaptık. Asgari ücretin altında emekli maaşı alanlar bulunmuyor. Emeklilik için başvuru yapan ancak işlemleri sonuçlanmayan 100 bin vatandaşımız bulunuyordu. Bunların işlemlerini tamamlayarak onların da bayram maaşlarını ve ikramiyelerini almalarını sağlıyoruz, Temmuz zammından da faydalanacaklar.

Sosyal güvenlik reformuyla BAĞ-KUR, emekli sandığını tek çatı altında topladık. Geçtiğimiz günlerde yükseköğrenim polislerimiz, hemşirelerimiz din görevlilerimiz için 3 bin 600 ek göstergeyi getirdik. Bundan daha önce emekli olanlar da yararlanacak. Hiçbir zaman bol keseden atıp tutup iş başına gelince bunları unutanlardan olmadık. Bazılarının sırtında küfe yok bol bol atıyorlar, bunlara inananlar da oluyor. Bizim sırtımızda küfe var. Yapabileceklerimizi vaat ederiz. Yapamayacaklarımızı vaat etmeyiz. Ne aldananlardan ne de aldatanlardan olacağız.

Emeklilik için başvuru yapan ancak henüz işlemleri sonuçlandırılmayan 100 bin vatandaşımız bulunuyordu. Bunların işlemlerini tamamlayarak, onların da ilk maaşlarını ve bayram ikramiyelerini alabilmelerini sağlıyoruz. Bu kardeşlerimiz Ramazan Bayramı ikramiyesi yanında temmuz zammından da faydalanacak.

65 aylıkları kendilerine üç ayda bir ödenen kardeşlerimiz, Eylül ayının başından itibaren bu maaşlarını aylık almaya başlayacaklar.

CHP DÖNEMİNİ ANLATTI

"Türkiye'nin nereden nereye geldiğini sizler emekliler bilirsiniz." diyen  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yağ almak için olan mühürleri bilirsiniz değil mi? Ben de babamın nüfus cüzdanına o mühürlere bakmıştım. Bunların hepsi tarih oldu. Onlar CHP'nin dönemleridir. O dönemde bunları yaşadı miller. Biz bu çileleri halkımıza vatandaşımıza çektirmiyoruz. Kaosun ne olduğunu bilen sizlersiniz. Bugünün gençleri bilmez. Bugünün gençlerine de bunları anlatmak lazım. Yaşı 25-30'un altındaki gençler zannediyorlar ki Türkiye hep böyleydi. Gençlere eski Türkiye'ye anlatmalısınız. Sizler bu Türkiye'nin hafızasısınız." ifadesini kullandı.

Erdoğan, "Sınava giren sayısı ile kontenjan sayısının neredeyse aynı olduğu 207 üniversitenin bulunduğu bir Türkiye olduk. Üniversite yavrularımızın ayağına gidiyor. İlmi istiyoruz ki bütün ülkemizin dört bir yanına yayalım bunun adımlarını attık, bunu başardık. Hastaneler şifa değil hastalık kaynağıydı. Doktor bulsanız şanslıydınız. Doktor ilaç yazsa hastanenin eczanesinde bunların hiçbirini bulamazdınız. Ambulans ya hiç yoktu ya da külüstür araçlardan ibaretti. 5 bin tam donanımlı hastane milletimize hizmet veriyor. Köpeklerin çektiği kızakları hatırlayın, onların üstünde çektikleri hastaları. Şehir hastanelerini hizmete sokuyoruz. 5 tanesi bitti." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yunanistan'dan skandal karar: Darbeci askerleri tahliye ettiler!
Yunanistan'dan skandal karar: Darbeci askerleri tahliye ettiler!
Milli Piyango On Numara sonuçları 4 Haziran 2018
Milli Piyango On Numara sonuçları 4 Haziran 2018
Muharrem İnce hakkında suç duyurusu!
Muharrem İnce hakkında suç duyurusu!
İnce o görüşmede Erdoğan'a bakın ne demiş
İnce o görüşmede Erdoğan'a bakın ne demiş
Veyis Ateş'ten canlı yayın rekoru
Veyis Ateş'ten canlı yayın rekoru
Polis alımı başvurusu 2019 ne zaman kaç kişi alınacak?
Polis alımı başvurusu 2019 ne zaman kaç kişi alınacak?
Yorumlar 57 yorum