BIST 1.524
DOLAR 7,47
EURO 9,02
ALTIN 438,75
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan'dan muhalefete çok sert 'seçim vaadi' eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23. MÜSİAD Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada muhalefetin seçim vaadlerini çok sert eleştirdi, Erdoğan o vaatler için 'cinayet' dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen, 23'üncü MÜSİAD Olağan Genel Kurulu toplantısında konuştu.

"ORTADA BİR CİNAYET VAR"

Erdoğan, 2015 genel seçimleri öncesi 'seçim vaatleri'ni açıklayan muhalefet partileri için sert eleştirilerde bulundu.  Erdoğan, "Şu anda bir panayır yeri açıldı. Bir verecekse beş vereceğim diyenler var. Geçmişte böyle değildi. Benim cumhurun başkanı olarak gördüklerimi söyleme görevim var. Benim tarafsızlığım bunları söylememi gerektirir. Ortada bir cinayet var, bunu söylemeliyim." dedi.

ERDOĞAN SEÇİM BEYANNAMELERİNİ ELEŞTİRDİ

Muhalefet partilerinin seçim beyannamelerinde yer alan "Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kapatılacağı tartışmaları"na ilişkin, erdoğan,  “Milli Birliğimize ve beraberliğimize çok büyük zarar veriyorlar. Değerlerimiz yaşamak ve yaşatmak en büyük görevimizdir. Bir tarafdan din istismarı yapacaksın öbür taraftan Diyanet İşleri Başkanlığını kaldıracaksın…” dedi.

"ERDOĞAN'DAN ÇOK SERT 'SOYKIRIM' ELEŞTİRİSİ

Erdoğan, 24 Nisan Cuma günü yani dün, 1915 olaylarının 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla, o dönemde yaşananları 'soykırım' olarak tanıma kararı alan ülkelere ve o ülkelerin liderlerine de çok sert mesajlar verdi.

İşte o konuşmadan çarpıcı satırlar:

1915 OLAYLARINA 'SOYKIRIM' DİYEN ÜLKELERE SESLENDİ

Tarihlerindeki lekeleri bir bir temizlemeye davet ediyorum. Bu konuda en son söz söyleyecek ülkelerden biri Almanya, Rusya, Fransa... Almanya'nın yol açtığı iki dünya savaşında yaşananlar ortada Cumhurbaşkanının böyle bir tavır sergilemesi anlaşılır şey değil Rusya’nın 1917’den beri kendi topraklarından hayatını kaybeden milyonlarca insanlar var Fransa'da aynı, kötü sicili tüm dünyanın malumu… Hepsi belgeli. Bizi eleştirenler önce kendi geçmişlerindeki kanlı izlerin hesabını vermek zorudadır.

"ORAYA 2 BAŞKAN GİTTİ"

Biz isterdik ki sayın Putin, Holland Ermenistan’a gitmesin Çanakkale Ermenistan’a yönelik bir cevap vermedik ki, adım atmadık. Oraya iki başkan gitti, hamdolsun bize 20 tane devlet başkanı geldi
Eyy Avrupa Birliği bize akıl verme, kendine sakla!’ Arşivleriniz açın diyorsunuz! Biz 15 yıldır hazır oldupğumuzu söylüyoruz Bunların dilleri var konuşamıyor, kulakları var duymuyorlar
Arşivlerimizi açmaya hazırız

"ARŞİV"

Biz arşivlerimizi açmaya hazırız. Biz yüzleşmekse biz yüzleşmeye hazırız, biz rahatız. Üçüncü ülkelerin arşivleri varsa onlar da arşivlerini açsınlar. Bundan sonraki süreç çok farklı olacak söyleyeyim. Biz hiçbir zaman savunmada olmayacağız. Biz bilgini, araştırmanın net olarak delillerle ortaya konulduğu bir ülke olacağız

ÖNCEKİ HABERLER
'Türk lideri Erivan'da, Ermeni lideri Çanakkale'de görmek isterdim'
2015 genel seçimleri için Akşener'den 'Erdoğan' iddiası
Venezuela liderine mango fırlatan kadın evine kavuştu
Ermenistan'ın ilk Başbakanı itiraf etmiş işte belge
Atanamadın mı sorusu hayatını zehir etti
Cumhuriyet yazarından skandal tweet!
Türksat’tan ev ve cep telefonu hizmeti
Ermenilerin yaptığı katliamlar Alman belgelerinde
Robert Fisk: Haydarpaşa'da anma yapan cesur Türkler
Ekrem Dumanlı ülkücü derneğinden neden atıldı?
Yorumlar 56 yorum