BIST 1.331
DOLAR 7,80
EURO 9,47
ALTIN 461,17
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Macron'a kritik telefon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonla görüştü. Görüşmede Afrin operasyonu ve bölgedeki gelişmeler ele alındı.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, iki lider, telefon görüşmesinde Suriye’deki son gelişmeleri ve ikili ilişkileri ele aldılar.

Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili bilgi paylaşımında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’in terör unsurlarından temizlenmesinin sığınmacıların Suriye’ye geri dönüşlerini beraberinde getireceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrin’deki operasyonda sivillerin zarar görmemesi için tüm tedbirlerin alındığına dikkati çektiği görüşmede, Suriye’deki insani durumla ilgili olarak BM Güvenlik Konseyi’nde oybirliğiyle kabul edilen ateşkes çağrısına da değinildi.

GELİŞMELER MEMNUNİYET VERİCİ: Bu gelişmenin memnuniyet verici olduğunu belirten iki lider, başta Doğu Guta olmak üzere insani durumun iyileşmesi için ateşkesin hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladılar. Görüşmede, Suriye’de siyasi çözüm için ortak çaba harcamanın önemine işaret edildi.

TÜRKİYE'NİN HASSASİYETLERİ HATIRLATILDI

Kıbrıs’a da değinilen görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, münhasır ekonomik bölge ve hidrokarbon kaynakları konularında KKTC ve Türkiye’nin hassasiyetlerini hatırlattığı kaydedildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron, önümüzdeki süreçte de temas halinde olma kararlılıklarını yinelediler.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'li belediyeye şok! Hoparlörden PKK marşı dinlettiler
İran'dan Afrin açıklaması Türkiye ile bazı konularda...
Necmettin Erbakan'ı anmaya gelen Mel Gibson kimdir kaç yaşında müslüman mı
Siyer sınav sonuçları 2018 Mart'ın kaçında açıklanacak?
Asgari ücretlilerle ilgili Yargıtay'dan emsal karar!
Medicana'dan 'kulağınızı pamuklu çubukla temizlemeyin' uyarısı
Yorumlar