BIST 1.333
DOLAR 7,78
EURO 9,46
ALTIN 461,73
HABER /  DÜNYA

İran'dan Afrin açıklaması Türkiye ile bazı konularda...

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, Suriye meselesiyle ilgili Türkiye ile sürekli temas halinde olduklarını ve ortak çaba gösterdiklerini belirtti.

Abone ol

Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı'nı değerlendiren İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, "Suriye konusunda Türkiye'yle bazı konularda görüş farklılığımız var, ancak önemli olan iki ülkenin birlikte çalışmasıdır" dedi.

"BAZI KONULARDA GÖRÜŞ FARKLILIĞI MEVCUTTUR": Düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin Afrin'e düzenlediği askeri harekâta ilişkin İran ile Türkiye arasındaki anlaşmazlığın olup olmadığına yönelik soruyu yanıtlayan Kasımi, "Suriye konusunda sürekli Türkiye'yle irtibat halindeyiz; bazı konularda aramızda görüş birliği, bazı konularda görüş farklılığı mevcuttur ancak önemli olan birlikte çalışmamızdır" dedi.

ÜÇ LİDER TÜRKİYE'DE GÖRÜŞECEK: Türkiye, Rusya ve İran cumhurbaşkanlarının geçen günlerde Suriye konusunda telefonda görüştüğünü belirten İranlı Sözcü, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani önümüzdeki aylarda Türkiye'de bir araya gelecek. Üç ülke dışişleri bakanlarının da Astana sürecine ilişkin görüşmesi olacak. Bu görüşmeler anlaşmazlıkların giderilmesinde etkili olup, Suriye'de huzurun sağlanmasında yardımcı olacak" diye ekledi.

İran'dan flaş açıklama: 'Oradaki savaş devam edecek!'

ABD'nin yeni teklifi çok ilginç! İran milislerini...

ÖNCEKİ HABERLER
Necmettin Erbakan'ı anmaya gelen Mel Gibson kimdir kaç yaşında müslüman mı
Siyer sınav sonuçları 2018 Mart'ın kaçında açıklanacak?
Asgari ücretlilerle ilgili Yargıtay'dan emsal karar!
2018 AÖIHL sınavı ne zaman yapılacak MEB sınav takvimi
Salih Müslim hakkında bir flaş karar daha!
Sisi Seyhan Soylu erkek hali nasıldı kaç yaşında nereli?
Yorumlar 7 yorum