BIST 10.768
DOLAR 32,93
EURO 35,39
ALTIN 2.461,34
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan kibarca kaçak elektrik uyarısı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Şanlıurfa'da toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan töreden Şanlıurfa'nın değişen yüzünü anlattı

Abone ol

İNTERNETHABER.COM Başbakan Erdoğan çeşitli açılışlar yapmak üzere geldiği Viranşehir'de TEDAŞ raporuna göre, Türkiye'de 3.8 milyar kilovat ile en fazla kaçak elektrik tüken şehir olan Şanlıurfa halkını kibarca uyardı.

Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa temaslarının ardından helikopterle geldiği Viranşehir 1. Hudut Tabur Komutanlığı'nda, Vali Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da Viranşehir'e geldi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Biz Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla çoklukta birliği yaşıyoruz. Biz sadece belli bir etnik unsur değil, tüm yaradılanları yaradandan ötürü seviyoruz. Ben şu anda bu şehir niçin viran ona bakıyorum. Artık bu şehri viran olmaktan çıkaralım diyorum. Benim halkım çamur içinde yaşamaya mahkum mu?

OLAĞANÜSTÜ HALİ KALDIRIN DEDİLER

Viranşehir'i artık modern bir şehre dönüştürelim. Biz nasıl İstanbul'u viran halde alıp modern bir hale getirdiysek burayı da aynı şekilde yapacağız. İlk 10 yılda Türkiye'yi üç kat büyüttük. 2023 yılına kadar ilk 10 ülke arasına girmeyi hedefliyoruz.

Dün IMF'ten borç alıyorduk bugün IMF'ye borç verecek durumu geldik. Son 10 yılda elde edilen başarılar sizin eseriniz. Buraya geldiğimizde ne istiyorsunuz diye sorduğumuzda "Şu olağanüstü hali kaldırın" diyorlardı. Şu an her şey olağan.

BİZ ÖZGÜRLÜKLERİN PARTİSİYİZ

Radyoda yarım saat Kürtçe yayın yoktu, ama şimdi TRT'nin bir kanalı 24 saat Kürtçe yayın yapıyor. Bu ülkede herkes istediği gibi yaşasın dedik. Çünkü biz özgürlüklerin partisiyiz.Ben bir kez daha bugün açılışını yapacağımız eserlerin Viranşehir'e hayırlı olmasını diliyorum.

TOKİ ilçemizde toplu konut inşaatına çok yakında başlıyacak. 4 yıllık sağlık yüksek okulunun da ihalesi yapıldı. Enerji sorunu ile yaşanan sıkıntıyı da çok yakında çözeceğiz.

ELEKTİRİĞİ KAÇAK KULLANMAYACAĞIZ Dİ Mİ?

Kardeşlerim benim sizden bir ricam var. Heralde elektriği kaçak kullanmayacağız değil mi çünkü siz haramı helali çok iyi bilirsiniz Ben bilirim ki Kürt kardeşimizin boğazından haram geçmez.

Ben bir kez daha bu açılışını yaptığımız eserlerin Viranşehir'e hayırlı olmasını diliyorum. Ve diyorum ki bir olalım, beraber olalım..