BIST 1.112
DOLAR 7,31
EURO 8,63
ALTIN 456,27
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan İsmail Kahraman yorumu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin meclis başkanı adayı İsmail Kahraman'la ilgili ''Şu an İsmail beyin adaylığını yeni öğrenmiş oluyorum. Bana düşen hayırlı olsun demektir.'' yorumunda bulundu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'ya hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin meclis başkanı adayı konusu için ''Şu an İsmail beyin adaylığını yeni öğrenmiş oluyorum. Bana düşen hayırlı olsun demektir.'' dedi.

''BANA DÜŞEN HAYIRLI OLSUN DEMEKTİR''

AK Parti'nin Meclis Başkan adayının İsmail Kahraman olmasıyla ilgili soru üzerine Erdoğan, "İsmail bey değerli bir milletvekili arkadaşımız, dostumuz. Meclis Başkanlığı'na adaylık hususu her milletvekilinin kendi tercihidir. Aynı şekilde şu anda İsmail beyin adaylığını sizler gibi yeni öğrenmiş bulunuyorum. Bana düşen hayırlı olsun demektir. Benim oy kullanma yetkim de yok. Sadece partinin genel başkanı ve cumhurbaşkanıyım" diye yanıt verdi.

AK Parti 'nin başkanlık seçimi için adayı belli oldu

''50 TIR'LIK YARDIM KONVOYU, HABUR'DAN IRAK'A GİRİŞ YAPMIŞ BULUNUYOR''

''Dün gece Kuzey Irak'ta meydana gelen depremden dolayı başta bölgedeki kardeşlerimiz olmak üzere tüm Irak ve İran halkına geçmiş olsun diyorum, ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.'' diyen Erdoğan, ''Felaketin hemen ardından ilgili kuruluşlarımızı bölgeye sevk ettik. AFAD, Kızılay ve diğer birimlerimiz şu an arama kurtarma çalışmalarına yardımcı oluyorlar ve bunun yanında da AFAD ve Kızılay'ın koordinasyonunda 50 TIR'lık yardım konvoyu, Habur'dan Irak'a şu an giriş yapmış bulunuyor. Ayrıca ilaç, battaniye, çadır gibi acil ihtiyaçlar noktasında gereken her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi Türkiye zaten bu tür zor durumlarda, zor zamanlarda, her zaman bölgedeki kardeşlerinin yanında yerini almıştır. Tüm kurumlarımıza, gereken yardımların süratle ivedilikle ulaştırılması, ihtiyaçların karşılanması ve yaraların sarılması hususunda da gerekli talimatlar verilmiştir. Temennimiz ve duamız can kayıplarının sayısının daha da artmaması istikametindedir." ifadelerini kullandı.

RUSYA'YA İADEYİ ZİYARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İnşallah biraz sonra beraberimdeki heyetle üç ülkeyi kapsayan bir ziyarete çıkacağız. İlk ziyaretimiz Soçi olacak. Bu ziyaretimizi değerli dostum Putin'in davetine icabetle gerçekleştiriyoruz. Bu bir iadeyi ziyaret anlamında gerçekleşecek. Özellikle ekonomik ilişkilerimizi ve Suriye'de gelinen nokta değerlendirilecek" dedi. Erdoğan, ticaret hacmimizde belirlediğimiz 100 milyar dolarlık ticaret hedefimizi koruyoruz. Kısıtlamalar büyük ölçüde kaldırıldı. Vize muafiyeti talebimi yeniden dile getireceğim" dedi.

''İDLİB MERKEZLİ GÖRÜŞMELERİMİZ VAR''

Erdoğan, ''Şu anda gündemimizde olan ağırlıklı olarak İdlib'tir. Fırat'ın doğusuna gitmesi gerekenler gitmedi. İdlib'de zaman zaman siviller tacize uğruyor. Rusya ile İdlib'te ortak çalışmamız söz konusu. Bunu sürdürüyoruz sürdürmekte de kararlılık var. İdlib'le birlikte Afrin bunlar da bizim sınırlara komşu olan iller. Afrin'in zaman zaman bize karşı olan tacizini gözardı edemeyiz. Ona yönelik gerekli adımları atmakta kararlıyız. Türkiye olarak biz Rusya ile müşterek adım atmanın görüşmelerini kendileriyle de yaptık. Onların da yaklaşımları bizim planımızı çok da değişik şekilde uygulamaya sokmamıza fırsat veriyor.'' ifadelerini kullandı.

''BU OYUNU BOZMASI ŞARTTIR''

''Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Katar'da konuşlanması süreci devam ediyor.'' diyen Erdoğan, ''Bu süreç bizim Katar'ın ve genel olarak Körfez bölgesine verdiğimiz önemin de bir nişanesidir. Körfez'deki tüm ülkeler bizim kardeşimiz, kadim dostumuzdur. Suudi Arabistan'ın da Katar'ın da Kuveyt'in, Bahreyn'in, Umman'ın da istikrar ve huzuru bizim için birinci derece önemlidir. Maalesef bir süredir bölgede kardeşi kardeşe kırdırma siyaseti izleniyor. Bunun da kimler tarafından tedavüle konulduğunu biz çok iyi biliyoruz. Aslında dünya da çok iyi biliyor. Bölgemizdeki liderlerin basiretle, ferasetle, aklı selimle hareket ederek bu oyunu bozması şarttır.'' dedi.

RUSYA İLE S-400 ANLAŞMASI

Rusya ile S-400 anlaşması için de konuşan Erdoğan, ''Bu konuda anlaşma tamam teknik konuları görüşeceğiz.'' dedi.

SURİYE'DE RUSYA-ABD ANLAŞMASI

Putin ile Trump'ın Suriye konusuyla alakalı el sıkışmasını yorumlayan Erdoğan, ''Dünyayı aldatma yöntemlerine gitmeyelim. Artık bu bölgeyi en iyi tanıyan biziz. 15 yıldır bu bölgede olanı biteni A'dan Z'ye bilen biziz. Irak'a Amerika'nın girmesini istememiştik dinlemediler girdiler.'' ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Nitelikli eğitimin kapıları AKBEM’le aralanıyor
1 haftalık izne çıkan tutuklu bakın neler yaptı!
Levent Türkkan'a ilaç vermişler! En bomba FETÖ çarkedişi
Neçirvan Barzani'den Türkiye'ye teşekkür!
Son seçim anket sonuçları canlı yayında açıklandı
AKS sonuç 2020 ne zaman açıklanacak MEB açıklanma tarihi
Yorumlar 23 yorum