BIST 1.536
DOLAR 7,34
EURO 8,94
ALTIN 438,69
HABER /  GÜNCEL

Levent Türkkan'a ilaç vermişler! En bomba FETÖ çarkedişi

Yurtta Sulh Konseyi davasında yargılanan Hulusi Akar'ın yaveri Levent Türkkan bugün şaşkına çeviren bir ifade verdi. Levent Türkkan kendisine ilaç içirildiğini iddia ettiği ifadesinde daha önceki FETÖ itiraflarını da yalanladı. İşte çarkeden Levent Türkkan'ın yeni ifadesi.

Abone ol

15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili, aralarında sözde "Yurtta Sulh Konseyi" üyelerinin de bulunduğu 221 sanığın yargılandığı "çatı" davasına sanık savunmalarıyla devam edildi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde görülen duruşmada, ilk olarak olay tarihinde kurmay binbaşı rütbesiyle Genelkurmay Başkanlığı Personel Başkanlığında albay Cemil Turhan'a bağlı şekilde Yurt Dışı Kadro İşlem Subayı olarak görev yapan sanık Kenan Yıldırım savunma yaptı.

Yıldırım'ın ardından ise günün bomba ifadesini veren Hulusi Akar'ın yaveri Levent Türkkan hakimin önüne geldi. Olay tarihinde yarbay rütbesiyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın emir subayı olarak görev yapan sanık Levent Türkkan, savunmasında önceki ifadelerini reddetti.

Levent Türkkan : Bana ilaç verdiler

Yaşadıklarının kelimelerle ifade edilemeyeceğini, görüntülerinin bunun en büyük kanıtı olduğunu savunan Türkkan, "Her şey hayal aleminde gibiydi, bana bir şeyler içirildiğini düşünüyorum." dedi.

Sanık Türkkan, bilinci yerinde olmayan birine her şeyin söylettirilebileceğini, imzalattırılabileceğini söyledi. Önceki ifadelerine kendisinin de inanamadığını ileri süren Türkkan, mahkeme huzurunda ifade vereceği bugünü sabırsızlıkla beklediğini kaydetti.

Mehmet Dişli ona ne söyledi?

Genelkurmay Başkanının yaveri olduğu için olayın üzerine yıkılmaya çalışıldığını iddia eden Türkkan, darbeci ve FETÖ'cü olmadığını savundu. O gece Mehmet Dişli'nin Akar'ın yanına girdiğini, bir süre sonra özel kuvvetler personelinin karargaha geldiğini anlatan Türkkan, bu kişilerin "Komutan'ın güvenliği söz konusu, acil tahliye etmemiz gerekiyor, sen gelmeyeceksin." dediklerini ve gittiklerini savundu.

Hulusi Akar'ın başına silah dayamadım iddiası

Levent Türkkan, Hulusi Akar'ı derdest etmediğini, aksi halde kendisinin de bu ekiple Akıncı Üssü'ne gitmesi gerektiğini öne sürdü. Hulusi Akar götürüldükten sonra televizyondan olayların farklı geliştiğini anladığını, bunun üzerine yan odaya geçtiğini ve sabaha kadar hiçbir olaya karışmadığını öne süren Türkkan, ortalık karışık olduğu için Akar'ın şahsi eşyalarını toplatarak, emniyete aldırdığını, hiçbir şeye karışmadığı için de sabah polise bilgi vermeye kendisinin gittiğini kaydetti.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ı kendisinin aramadığını, Çolak tarafından arandığını savunan Türkkan, Çolak'ın çatışma olmasına karşın karargaha gelmesinin normal olmadığını iddia etti.

Levent Türkkan daha önceki ifadesinde ne demişti?

Levent Türkkan daha önce verdiği ifadelerde FETÖ örgütüne nasıl dahil olduğunu ayrıntıları ile anlatmıştı. Türkkan maaşının 10'unu himmet adı altında FETÖ'ye verdiği söylemiş, çalıntı soruları nasıl aldığını itiraf etmişti.

Hulusi Akar'ın yaveri Levent Türkkan kimdir ifadesinin tam metini

Ömer Pekin kimdir Fethullah Gülen'e gitmiş ve...

ÖNCEKİ HABERLER
Neçirvan Barzani'den Türkiye'ye teşekkür!
Son seçim anket sonuçları canlı yayında açıklandı
Tüberküloz tedavisinde yeni keşif
Marina Abramovic kimdir nereli herkes onu konuşuyor
IMF'den flaş Türkiye açıklaması
"Ortadoğu'da büyük bir kargaşa çıkacak"
2018 AGİ tablosu ne kadar zam olacak AGİ hesaplama
İsrail'den İran'a tehdit: O üssü başınıza yıkarız...
FETÖ Esra Erol'u aratmamış! İzdivaç için...
FETÖ Kolombiya sorumlusu orada yakalandı
Yorumlar 5 yorum