BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  YEREL

Nitelikli eğitimin kapıları AKBEM’le aralanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim kurumlarından AKBEM yeni eğitim öğretim yılında yine öğrencilerin gözdesi oldu.

Abone ol

Antalya, Öğrencilerin derslerine katkı koymanın yanı sıra sanatsal, sosyal ve kültürel gelişiminde de önemli rol oynayan AKBEM, 20 kişilik sınıflarıyla rahat ve eğlenceli eğitim veriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 8-14 yaş aralığındaki öğrencilere nitelikli eğitimin kapılarını aralayan Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezleri (AKBEM) 2017-2018 eğitim öğretim yılında da yoğun ilgi görüyor. AKBEM 12 kurs merkezi, çeşitli alanlarda 23 branşı ve kayıtlı 2 bin 600 öğrencisiyle Antalya’nın en büyük okullarından bir tanesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Özel ders niteliğinde 20 kişiyi geçmeyen sınıflarıyla öğrenciler İngilizce’den matematiğe, gitardan, resme, akademik, sanatsal ve kültürel eğitimlerinde AKBEM’i tercih ediyor. Öğrenciler, hem sosyal ve sanatsal faaliyetlerle boş zamanlarını değerlendiriyor, hem de kişisel ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. AKBEM öğrencileri uzman eğitmenler eşliğinde sınavlara hazırlanma şansı da buluyor. 

20 KİŞİLİK SINIFLARDA ÖZEL EĞİTİM 

Büyükşehir Belediyesi AKBEM Koordinatörü Hatice Özcan, AKBEM’lerin her yıl eğitimde kalitesini artırdığını belirterek “AKBEM’lerimizde 12 birimde 2600 kayıtlı öğrencimiz var ve 23 branşta eğitim veriyoruz. Bazı birimlerimizde 15.30’dan sonra derslere başlıyoruz. Hafta sonu birimlerimiz oldukça yoğun. Sınıf kapasitemize göre kayıt almaya devam ediyoruz. Sınıflarımız 20 kişiyi geçmiyor. Çocuklar mutlu oldukça bizler de çok mutlu oluyoruz. Velilerimiz de çok memnun. Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın eğitimine böyle bir katkı sağladığımız için bizler de çok mutluyuz. Gelen talepleri değerlendirmeye devam ediyoruz. 8 ve üzeri sayıda öğrencimiz talep ettiği takdirde yeni bir sınıf da açıyoruz.”

ÖNCEKİ HABERLER
1 haftalık izne çıkan tutuklu bakın neler yaptı!
Levent Türkkan'a ilaç vermişler! En bomba FETÖ çarkedişi
Neçirvan Barzani'den Türkiye'ye teşekkür!
Son seçim anket sonuçları canlı yayında açıklandı
İYİ Parti'de 'iç güveysi' kavgası! Bomba iddialar! İstifa mı ediyor?
Turgay Başyayla aslen nereli kaç yaşında? Turgay Başyayla kimdir?
Yorumlar