BIST 2.378
DOLAR 17,22
EURO 17,62
ALTIN 977,72
HABER /  POLİTİKA

Erdoğana teslim ol çağrısı

Siyasi krizin içindeyiz.. Çıkış yolu aranıyor. Ancak Erdoğan zor durumda.. Fehmi Koru'dan sürpriz bir çıkış geldi.

Abone ol

AK Parti köşeye sıkıştı, çıkış yolu arıyor. İşte bu ortamda karşı taraftan çözüm önerisi geldi: "Uslu çocuk ol ve kurtul"

Tabii ki bu direk söylenmiyor ama medyada ve Baykal'ın ağzından dolaylı yoldan dillendiriliyor.

Daha ilginç olanı ise öneriye hükümete yakın bir isim Yeni Şafak yazarı Fehmi Koru'nun sıcak bakmış olması. dese de, kendi köşesinde 'evet' diyor. Peki Koru neden pes etti? Kendisinden dinliyoruz: 

(...)Geçmişte neredeyse bütün 'sağcı' bilinen iktidarlar, bazısı daha Ak Parti'nin durumuna düşmeden, selâmetin karşı tarafa teslimiyetten geçtiğini pek erken teşhis etmişlerdi. Çeşitli düzlemlerde yürütülen pazarlıklar sonucu işbaşına gelmeyi başarmış 'sağcı iktidarlar' biliyoruz. CHP'ye ve güçlü odaklara kanalları açık medya patronlarının evinde bakanlar kurulu listelerinin kotarıldığı bizzat pazarlığın karşı tarafında yer alanlar tarafından sonradan açıklanmıştı.

Tayyip Erdoğan ateşin yaktığını, suyun insanı boğduğunu, taşın sert olduğunu biraz geç öğrendi, ama öğrendi işte. Bundan böyle ateş ve suya uzak durur, taşa karşı kendini korumaya alırsa, yani dostlarını uzakta tutar ve başına iş açanları yanına alırsa, o da zorlukları atlatabilir.

Vaatleri kestirmeden bu; "Uslu çocuk ol ve kurtul" diyorlar...

Bizlerin tavsiyemiz yanında onlarınki çok basit ve geçmiş deneyimleri de yansıttığı için sonuç alınabilir gibi de görünüyor. 'Oybirliği' ile alınmış kararları yol boyunca değiştirmeyi, başa geçmiş ilmikten kurtarmayı teklif ediyorlar işte... Yapabilirler mi? Neden olmasın?

Belki anlamamışlardır diye, Deniz Baykal, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök'ün öğütlerini bir kez de ben özetleyeyim dedim Ak Partililere...

Artık tercih onların...

ÖNCEKİ HABERLER
Carlos nihayet dönüyor
Carlos nihayet dönüyor
Kartala dünya çapında yıldız
Kartala dünya çapında yıldız
Erdoğan ABye yüklendi
Erdoğan ABye yüklendi
En çarpıcı senaryo
En çarpıcı senaryo
Haydi vur Kazım
Haydi vur Kazım
Tohumları canavara çevirdiler
Tohumları canavara çevirdiler
Osmanlı arması İngiliz işi
Osmanlı arması İngiliz işi
Uşak ve salak kavgası
Uşak ve salak kavgası
Süreyya Operası Kadıköyün
Süreyya Operası Kadıköyün
Adliye çıkışı kan aktı
Adliye çıkışı kan aktı