BIST 2.750
DOLAR 17,92
EURO 18,26
ALTIN 1.023,26
HABER /  POLİTİKA

En çarpıcı senaryo

Kapatma davasının perde arkasında kim var? En ünlü üç komplo teorisyeni bakın neyi işaret etti;

Abone ol

İNTERNETHABER
Nur Akman


"32. Gün" programına katılan Türkiye'nin en ünlü komplo teorisyenleri Ak Parti'nin içinde bulunduğu durumu ve gelecekte neler olacağını değerlendirdi. Mahir Kaynak, Yalçın Küçük ve Erol Mütercimler'e göre yaşadığımız siyasi kriz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tasfiye etmek için yaratıldı.

AK PARTİ'NİN MANEVİ LİDERİ GÜL OLACAK

Mahir Kaynak Ak Parti'ye açılan kapatma davasını bir operasyon olarak algıladığını söyledi ve operasyonu yürütenin de MHP olduğunun altını çizdi.

Kaynak'a göre önümüzdeki günlerde "Ak Parti kapatılacak. Erdoğan ve Gül siyasi yasaklı olacak. Erdoğan elimine olurken, Gül mağdur konumuna yükselecek. Ve artık Ak Parti'nin manevi lideri Abdullah Gül olacak"

Gül'ün manevi lider konumuna gelme sebebini ise Kaynak "küresel sermayenin önünü açması" olarak gösterdi. "Bu operasyona destek veren küresel güçler Gül'ü manevi lider yapacak" dedi.

BAŞBAKAN ALİ BABACAN OLACAK

Erol Mütercimler içinde bulunduğumuz "kavgayı" ABD'ye yeni aktör yaratma senaryosu olarak tanımladı. "Bu aktörün Recep Tayyip Erdoğan olmayacağı 22 Temmuz seçimlerinde de biliniyordu" diyen Mütercimler de MHP'nin önemli bir oyuncu olduğunu belirtti. "Recep Tayyip'e komplo kurulmuştur, bunda bir kuşku yoktur. Erdoğan Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasını istemiyordu, hemen MHP araya girdi ve iş bitti. Türban meselesine yine atladı" dedi.

TAYYİP BEY BİTMİŞTİR

Mütercimler'e göre "şu anda Ali Babacan'ın başbakanlığı için her şey hazırlanıyor. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı, Babacan başbakan olacak. Ve başkanlık sistemi kurulacak."

"Ben 'açılır ama kapatılır. Gül'e, Erdoğan'a ve Bülent Arınç'a siyasi yasak gelir' demiştim zamanında" diye sözlerine başlayan Yalçın Küçük çok kesin bir dille konuştu: Tayyip Bey bitmiştir. Bağımsız olur gibi düşünceler yersizdir. Zaten Tayyip Bey Türkiye'de bekçilik bile yapamaz. Sağlığı müsait değil. Yaşar Paşa gördüklerini anlatsın"

Yalçın Küçük Abdullah Gül'ün durumuna ilişkinse "Bu davadan sonra Gül de, Erdoğan da orada kalamaz" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Seks karşılığı yüksek not!
Seks karşılığı yüksek not!
Haydi vur Kazım
Haydi vur Kazım
Osmanlı arması İngiliz işi
Osmanlı arması İngiliz işi
Uşak ve salak kavgası
Uşak ve salak kavgası
Adliye çıkışı kan aktı
Adliye çıkışı kan aktı
Ziconun sözleri ateşledi
Ziconun sözleri ateşledi
Evde hırsız dehşeti!
Evde hırsız dehşeti!
Doğuş son anda vazgeçti
Doğuş son anda vazgeçti
Memati ölmekten beter oldu
Memati ölmekten beter oldu
Leverkusen fark yedi
Leverkusen fark yedi