BIST 1.445
DOLAR 8,30
EURO 10,07
ALTIN 487,65
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan: İran'a ambargoyu ABD deldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boeing ile İran arasında uçak satış anlaşmalarını örnek göstererek "ABD İran'a uçak sattı" dedi.

Abone ol

ABD’de Reza Razzab'ın tanık olduğu davaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaşayacağımız sıkıntı yok” dedi. Ambargoyu bizzat ABD’nin deldiğini vurgulayan Erdoğan, Boeing ile İran arasındaki uçak alım-satım anlaşmasını örnek gösterdi.
 
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti milletvekilleriyle gruplar halinde görüşmesi devam ederken son olarak önceki gün Adıyaman, Ağrı, Amasya, Antalya, Artvin, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Iğdır, Kırıkkale, Konya, Mersin, Trabzon ve Zonguldak’tan 51 milletvekiliyle bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

YATIRIM TALEPLERİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıda, ABD’de görülen Reza Zarrab davası bağlamında İran’a uygulanan ambargonun Türkiye tarafından delindiği iddiasının da konuşulduğu öğrenildi. Türkiye’nin ambargoyu delmediğini belirten Erdoğan, ABD’li Boeing ile İran arasında yapılan uçak alım-satım anlaşmasını örnek gösterdi. Erdoğan, ambargoyu bizzat ABD’nin deldiğini kaydederek, “Bu konuda yaşayacağımız sıkıntı yok” dedi.

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre toplantıda söz alan milletvekilleri, seçim bölgelerine ilişkin yeni yatırım taleplerini iletti. Erdoğan, 2018’de devam eden yatırımlara ağırlık vereceklerini belirterek, “Yeni yatırım için ısrarcı olmayın. Önce mevcutları bitirelim” diye konuştu. Erdoğan, 2019’da yapılacak üç seçim konusunda milletvekillerinden daha sıkı çalışmalarını isteyerek, “Vatandaş çabuk unutuyor. Kapı kapı dolaşıp yaptıklarımızı bıkmadan usanmadan anlatın” dedi.

TAŞERON KONUSU

Başbakan Binali Yıldırım’ın göreve geldikten sonra gündeme getirdiği “Cazibe Merkezleri” projesi de gündeme geldi. Erdoğan, desteklerin yatırım teşvik bölgelerine göre yapılacağını belirtti. Taşeronda çalışan işçilerle ilgili düzenlemenin TBMM gündemine geleceğini ifade eden Erdoğan, 2018 bütçesinin Meclis’te Genel Kurul görüşmelerinin ardından bu konunun ele alınacağını söyledi. Erdoğan, taşeron düzenlemesinin TBMM’den geçmesinin ardından çalışmalara bir süre ara verileceğini duyurdu.

Toplantıda, yatay mimari konusu da konuşuldu. Erdoğan, “Çarpık yapılaşmaya son vereceğiz. Bunun takipçisi olacağım. Binalar artık dikey olmayacak” dedi. Toplantıda milletvekilleri, TOKİ, öğrenci yurtları ile ilgili sıkıntıları da Cumhurbaşkanı’na iletti.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan talimatı verdi büyük kentlerde yeni dönem
Üniversite sınavının ilk ayağında değişiklik
Antibiyotik kullanımında Avrupa birincisiyiz
Bilim insanları laboratuvarda gezegen oluşturdu
Yanlış diyet kilo aldırıyor aman dikkat!
Bilim insanları laboratuvar da gezegen oluşturdu
Osmanlı sinemasını tanıtmak için harekete geçti
Samsun'da kadınları taciz edilen sapık yakalandı
Veysel Eroğlu söyledi! Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'ye vefa borcu var
Ahmet Ümit'in "Ninatta" operası izleyiciyle buluşuyor
Yorumlar 22 yorum