BIST 1.431
DOLAR 8,50
EURO 10,31
ALTIN 508,98
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan başkanlığındaki MGK toplantısı sonrası bildiri yayınlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan MGK toplantısı sona erdi. MGK toplantısı sonrası bildiri yayımlandı. Bildiride "Teröre karşı mücadele kararlılıkla sürecek" denildi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklamada terörle mücadele vurgusu yapılırken, "Milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Terörle mücadele vurgusu
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı, 3 saat 20 dakika sürdü. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada terörle mücadele vurgusu yapılırken, "Milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurula bilgi sunulmuş, ülkemiz ve bölgemizde teröre karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir. Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenerek Suriyelilerin ülkelerine gönüllü, onurlu ve güvenli olarak geri dönmesi doğrultusunda Türkiye'nin yürüttüğü çok boyutlu çalışmaları taviz vermeden sürdürme kararlılığı bir kez daha teyit edilmiş, uluslararası toplum bu yöndeki çabalarımıza destek olmaya çağrılmıştır.

Libya'ya destek devam edecek

Türkiye karşıtlığı ortak paydasında bir araya gelen bazı aktörlerin, ülkemizin Akdeniz’de meşru ve hukuki adımlarına yönelik menfi yaklaşımları değerlendirilmiş, ülkemizin karada, denizde ve havadaki hak, alaka ve menfaatlerinin korunmasına tavizsiz devam edileceği belirtilmiştir. BM tarafından tanınan meşru hükümetin Libya’nın siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü muhafaza ederek ülke sathında barış ve huzurun tesisi yönünde gösterdiği çabalara ülkemiz tarafından verilen askeri danışmanlık hizmetlerinin sürdürüleceği vurgulanmış, uluslararası toplum Libya halkının iradesini gasp eden ve meşru Libya hükümetini hedef alan karanlık oluşumlara karşı ilkeli bir duruş sergilemeye davet edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'daki saldırının ardından 2 şahıs tutuklandı
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Altın ve dolar fiyatları düşüşe geçti! Dolar 6.69'u gördü
Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu il sayımız 37'ye yükseldi
İsrail'de son 1 ayın en yüksek vakası tespit edildi
Online sayısal oyunlar yerli bilişim sistemiyle hizmet verecek
Dijital pazarlamanın ilk romanı ''mecburdum'' raflarda
Mersin'de polis 145 kilo gram balina kusmuğu ele geçirildi servet değerinde
Kuşadası'nda evinde 3 kadınla alem yapan 75'lik dedeyi soyup soğana çevirdiler
ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 107 bine yaklaştı
Yorumlar 9 yorum