BIST 8.087
DOLAR 28,91
EURO 31,35
ALTIN 1.887,01
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan 1 Kasım için meydanlara inecek mi?

Al Jazeera Arapça kanalına özel bir röportaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 7 Haziran öncesi seçim mitingine benzer toplantılar düzenlemesine yönelik eleştiriler hatırlatıldı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri öncesi yine meydanlara ineceğinin sinyalini verdi. Muhalefetin 7 Haziran seçimlerinde kendisine yönelik eleştirile de değinen Erdoğan, "Benim vatandaşımla arama kimse giremez" diye konuştu. 

Erdoğan, Al Jazeera Arapça kanalına verdiği röportajda "1 Kasım için meydanlara inecek mi?" sorusuna cevap verdi.

Erdoğan'a, “Sizi eleştirenler, 7 Haziran’dan önce meydanlara inmenizin AK Parti’nin şansını olumsuz yönde etkilediğini, ayrıca cumhurbaşkanın seçim kampanyası gibi mitingler yapmaması gerektiğini söylüyor. Buna ne diyorsunuz?” diye soruldu. İşte Erdoğan'ın o tartışılacak sözleri;

"Bunlara sadece gülerim. Ben miting yapmadım, açılış törenlerine katıldım. Bir Cumhurbaşkanı'nın açılış töreni yapmasından daha doğal bir şey olamaz. Benim vatandaşımla arama da kimse giremez. Ben vatandaşımla istediğim zaman istediğim yerde buluşurum. Bu bazen bir açılış bazen bir buluşma toplantısı olur. Bu hakka sahibim. Bunu daha önce yaptığım gibi yine yapacağım. Kaldı ki bne parlemantonun seçtiği bir Cumhurbaşkanı değil halkımın yüzde 52 oy ile seçtiği bir Cumhurbaşkanıyım. O nedenle bu yoluma yine devam edeceğim."