BIST 1.196
DOLAR 7,96
EURO 9,44
ALTIN 489,25
HABER /  GÜNCEL

Emniyet'ten sosyal medya operasyonu

Emniyet Genel Müdürlüğü, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyada kara propaganda yapanlara yönelik işlem başlatıldığını açıkladı.

Abone ol

Emniyet Genel Müdürlüğü, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medyada kara propaganda yapan kullanıcılarla ilgili yasal işlem başlatıldığını duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün twitter adresinden yapılan açıklamada halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlara yönelik operasyon başlatıldığı duyuruldu.

Yapılan açıklama şöyle:

"Bazı sosyal medya platformları ve muhtelif internet siteleri üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik eden paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.
Söz konusu paylaşımlara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

09.10.2019 tarihi itibari ile başlamış bulunan Barış Pınarı Harekatı üzerinden ülkemiz aleyhinde kara propaganda yaparak halkı kin ve nefrete tahrik eden, güvenlik güçlerimizin itibarını zedelemek maksadıyla kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yaptığı görülen 78 şahıs ile ilgili gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak suç ve suçlularla mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüz gibi sanal ortamda da sürdürmeye devam edeceğiz."

ÖNCEKİ HABERLER
Dışişleri Bakanlığı: O bildirinin değeri ve anlamı yok
Macaristan Türkiye'yi hedef alan bildiriyi imzalamadı
Sudanlı yetimlerden Mehmetçik'e zafer duası
Galatasaray'ın net borcu 1 milyar 610 milyon 900 bin TL
BMGK'deki AB üyesi 5 ülkeden Suriye toplantısı talebi
HES kodu alma mesaj ücretli mi HES kodu nasıl alınır?
Yorumlar 2 yorum