BIST 1.409
DOLAR 8,06
EURO 9,68
ALTIN 451,77
HABER /  GÜNCEL

Ekrem İmamoğlu'nun vaadinin 2016 yılından beri uygulandığı öğrenildi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde muhtarlarla bir araya gelmiş ve burada vaat olarak “Muhtarlık Şehir Bilgi Sistemi” kuracağının sözünü vermişti.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 senesinde “Muhtarlık Bilgi Sistemi” (MBS) hayata geçirilmiş ve bugüne kadar gelen 50 bini aşkın başvurunun yüzde 97’sini çözüme kavuşturmuştu. Ayrıca İBB’nin bu sistemi sayesinde muhtarlar ellerindeki tabletler ile İBB’nin 25 daire başkanlığı, 101 müdürlüğü ve 28 iştirak şirketine anında ulaşabiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü, muhtarlarla iletişimin hızlı bir şekilde sağlanması ve mahallelerin sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi amacıyla Muhtarlık Bilgi Sistemi (MBS) 2016 yılında hayata geçirdi. 39 ilçede bulunan 959 mahalle muhtarına içinde MBS yazılımının bulunduğu tabletler hediye edildi.

MUHTARLAR MAHALLENİN SORUNLARINI ANLIK BİLDİREBİLİYOR

Muhtar Bilgi Sistemi ile İstanbul’un 959 mahallesinde yaşanan her türlü problem, mahallenin görüşleri, istekleri anlık olarak İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne iletilebiliyor. Muhtarların tabletler aracılığıyla gönderdiği fotoğraf ve konum bilgisi ile hızlı ve etkili çözüm sağlanıyor ayrıca detaylı bilgi mahalle muhtarının tabletine iletiliyor.

Bu uygulama üzerinden İBB’nin 25 daire başkanlığı; 101 müdürlüğü ve 28 iştirak şirketine açılabiliyor. 2019 yılında hazırlanan yeni yazılımla İBB’nin yanı sıra dış kurumlar da sisteme entegre edildi. Böylece muhtarların talepleri daha geniş bir hizmet alanı kullanılarak çözüme kavuşturulması sağlanıyor. İBB Muhtar Bilgi Sistemi üzerinden muhtarlarla anlık iletişim de yapılabiliyor Bu uygulama ile mahallelerinin en uç noktalarına kadar hızlı hizmet sağlanıyor.

2016 yılında hayata geçirilen projeye 2019 yılının ilk 6 ayı dahil olmak üzere 2 buçuk yılda 50 bini aşkın başvuru geldi. MBS aracılığıyla gelen muhtar taleplerinin yüzde 97’si hızlı ve etkin bir şekilde çözüme kavuşturuldu.

MBS, EN İYİ UYGULAMA DALINDA 2 ÖDÜL ALDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Muhtar Bilgi Sistemi projesi, yerel yönetimlerde yerel ile iletişimin en etkin uygulaması olarak iki ödül aldı. “Muhtarlık Bilgi Sistemi İle Her An Yanınızdayız” projesi Sağlıklı Kentler Birliği tarafından en iyi uygulama ödülünü alırken, BELHABER internet sitesi tarafında verilen ve belediye oscarları olarak bilinen Yerel Yönetim Proje Ödüllerinde de ödüle layık görüldü.

ÜCRETSİZ EKMEK VAADİ
Bundan öncede başkan seçildiği takdirde sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşa ücretsiz ekmek vereceğinin sözünü veren Ekrem İmamoğlu'nun, bu vaadi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılından beri yapıldığı ortaya çıkmıştı.

İhtiyaç sahibi ailelere günlük ortalama 3 ekmek ve haftalık 2 paket bebe bisküvisi yardımı yapan İBB, sadece 2018 yılında 19 bin 584 aileye toplam 13 milyon 219 bin 200 TL tutarında ekmek yardımı, 16 bin 014 aileye ise 2 milyon 010 bin 580 TL tutarında bebe bisküvisi yardımı ulaştırıldı.

2019 yılının ilk 6 ayında ise ekmek yardımından 13 bin 838 aile, bebe bisküvisi yardımından ise 13 bin 910 aile faydalandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Vladimir Putin canlı yayında tüm dünyaya açıkladı! Sonu felaket olur
İtalya’da korkunç patlama: Çok sayıda ölü ve yaralı var
MERO kimdir aslen nereli Olabilir şarkısı olay oldu MERO gerçek adı
İstanbul seçim sonuçları Gezici seçim anket sonuçları son durum
Kadıköy'de yemek yiyen kadın dehşeti yaşadı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim anketleri ve İmamoğlu açıklaması
Fenerbahçe'nin Kjaer teklifi ortaya çıktı
Yaşlılık maaşlarına zam mı geldi Temmuz'da ne kadar ödenecek?
TOKİ evleri kura ile sahiplerine buldu
Komisyondan geçti! Okula başlama yaşı 66 aydan 69'a çıktı
Yorumlar 1 yorum