HABER / POLİTİKA

DP liderliğine sürpriz aday

Muğla'nın Bodrum İlçesi Belediye Başkanı DP'li Mehmet Kocadon, Ocak ayında Ankara'da yapılacak partisinin kongresinde genel başkanlığa aday olacağını açıkladı.

DP Bodrum İlçe Başkanı Beyler Koca da “3 dönem belediye başkanlığı yapan Kocadon, Muğla'nın yetiştirdiği ender siyasetçilerden. Bu yüzden Kocadon'a partilerden teklif yağıyor. Hüsamettin Cindoruk başkanlıktan ayrıldıktan sonra Kocadon’u genel başkan olarak görmek istiyoruz. 974 ilçe ve 81 il başkanının büyük bölümü ile görüştüm. Herkes Kocadon’un genel başkan olarak görmek istiyor” dedi.

2 dönem, Ortakent- Yahşi Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra Bodrum Belediye Başkanı seçilen evli ve 1 çocuk babası turizmci 48 yaşındaki Mehmet Kocadon, ocak ayında Ankara'da yapılacak olan Demokrat Parti kongresinde genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. Başta AK Parti olmak üzere birçok partiden teklif aldığını belirten Kocadon şunları söyledi:

“Partimin teklif ettiği genel başkanlık görevine talibim. Genel başkanlık görevinden de büyük onur ve gurur duyarım. Bodrum’a daha iyi hizmet vereceksem kesinlikle her türlü görevi seve seve yaparım. Şu anda Bodrum’un yatırımları için hükümetle uyum içerisinde çalışıyoruz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bodrum’a geldiğinde bize destek vereceğini söyledi ve verdi. Başbakan Erdoğan Bodrum’un son 2 yılda tüm yatırımlarının önünü açılmasını sağladı, Gümbet’e yapacağımız yeni liman için AK Parti hükümetinden sınırsız destek aldım. Benim hiçbir partiyle özellikle iktidardaki partiyle kavga etmem söz konusu olamaz. Bu Bodrum’un zararına olur. Bu nedenle iktidar partisiyle uyum içerisinde çalışmayı hizmetin gereği olarak görüyorum. Ancak şu anda partimden memnunum.”

DP Bodrum İlçe Başkanı Beyler Koca da “3 dönem belediye başkanlığı yapan Kocadon, Muğla’nın yetiştirdiği ender siyasetçilerden. Bu yüzden Kocadon’a partilerden teklif yağıyor. Hüsamettin Cindoruk başkanlıktan ayrıldıktan sonra Kocadon’u genel başkan olarak görmek istiyoruz. 974 ilçe ve 81 il başkanının büyük bölümü ile görüştüm. Herkes Kocadon’un genel başkan olarak görmek istiyor” dedi.

Yorumlar2 yorum