BIST 8.009
DOLAR 28,95
EURO 31,78
ALTIN 1.902,58
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Döviz bürosu çalışanı Berk Ergier'i görüntüleyen restoran sahibi konuştu

AYDIN'da kayıp döviz bürosu çalışanı Berk Ergier (36) ölü bulundu. Ergier'i, kaybolduğu gün Belen Tepesi'nde uçurum kıyısındaki kayada otururken cep telefonuyla görüntüleyen Yüksel Bulutoğlu 'Şahıs sağ köşedeki yamaca doğru yürüdü, biraz sağına, soluna bakındı. Sonra kayalıklardan aşağıya indi. Şahsı pencereden takip ediyordum. Bir süre sonra kayboldu dedi.'

Abone ol

İkiçeşmelik Mahallesi'nde yaşayan evli ve bir çocuk babası Berk Ergier, 16 Mart Salı günü saat 14.00 sıralarında çalıştığı döviz bürosuna gitmek için evden çıktı. Saatler geçmesine rağmen Ergier'in iş yerine gelmemesinden endişelenen arkadaşları durumu ailesine bildirdi.

Cep telefonu da kapalı olan Berk Ergier'den 24 saat geçmesine rağmen haber alamayan aile, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polis, Ergier'in bulunması için çalışma başlatırken, Gizem Ergier, eşinin, son günlerde içine kapandığını ve kaçırılmış olabileceğini ileri sürdü.

Özel ekip kuruldu
Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel ekip, Berk Ergier'in İkiçeşmelik Mahallesi'ndeki evi ile iş yerine ait güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan çalışmalar kapsamında Ergier'in cep telefonunun en son kırsal Kirazlı Mahallesi'nden sinyal verdiği belirlendi. Özel ekip, hemen çalışmalarını bu bölgeye yoğunlaştırdı.

Gazeteciler ise, Berk Ergier'in kaybolduğu gün saat 16.30 sıralarında Kirazlı Mahallesi'ndeki Belen tepesi mevkisinde çekilmiş görüntülerine ulaştı. Görüntülere ulaşılmasından bir süre sonra, devam eden arama çalışmaları neticesinde acı haber geldi. Ergier, en son görüldüğü kayalıkların dibinde cansız halde bulundu.

Yapılan incelemenin ardından ceset Adli Tıp Morguna kaldırılırken olayın cinayet mi yoksa intihar mı olduğu araştırılıyor.

"Bir süre sonra kayboldu"
Ergier'in son görüntülerini cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen Yüksel Bulutoğlu, kayıp adamın akıbeti belli olmadan hemen önce gazetecilere konuştu ve şöyle dedi: Restoranımızın otoparkından kayalık bölgeye doğru ilerleyen bir şahıs gördüm. Şahıs sağ köşedeki yamaca doğru yürüdü, biraz sağına, soluna bakındı. Sonra kayalıklardan aşağıya indi. Şahsı pencereden takip ediyordum. Bir süre sonra kayboldu."

"Normal bir insan o gün o bölgeyi dolaşmaz"
"Merak edip, 'Nereye gitti acaba' diye düşündüm. Çünkü tavırları, biraz endişe vericiydi. Ayrıca çok yağışlı bir gündü ve fırtına vardı. Normal bir insan o gün o bölgeyi dolaşmaz diye düşündüm."

"Merakla verandaya indim. Vadide gözlerimle şahsı aramaya başladım. Uçurum kenarında oturduğunu gördüm. Birkaç saniye izledim ardından bağırdım. Sesimi duymadı. Islık çaldım, yine bir tepki vermedi. İki dakika kayıt aldım. Biraz olduğu yerde oturdu. Sonra kalktı, yürümeye başladı." 

"Orada kaybolduğunu düşünüyorum"
"Vadiye girdiği yerden geri çıkar mı diye bakındım fakat çıkmadı. Etrafa bakındım göremedim. Restoranın camından kontrol etmeye devam ettim, yaklaşık yarım saat tüm vadiye baktım fakat görünmedi. Vadide kayaların devam ettiği bir yol var, orada kaybolduğunu düşünüyorum"

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Kuşadası'nda kayıp döviz bürosu çalışanı Berk Ergier ölü bulundu! En son kayalıklarda görülmüştü
Foto Galeri Kuşadası'nda kayıp döviz bürosu çalışanı Berk Ergier ölü bulundu! En son kayalıklarda görülmüştü Galeriye Gözat