BIST 1.321
DOLAR 7,99
EURO 9,52
ALTIN 464,65
HABER /  EKONOMİ

Dolarda yeni seçim gerginliği iste 19 Nisan dolar kuru

İSTANBUL'daki seçim sonuçlarının resmi olarak netleşmesi ile dolar kurunda yaşanan düşüş kısa sürdü. YSK'ya yapılan seçimlerin iptal başvuru doların tansiyonunu tekrar gerdi.

Abone ol

YSK'ya yapılan başvuru piyasalar için belirislik olarak algılanırken dünyaca ünlü ekonomi gazetes Financial Times da Merkez Bankası'nın rezervlerinin düştüğünü iddia etti.

Gazete Merkez Bankası'nın açıkladığının aksine rezevlerin 28.1 milyar dolar değil, 16 milyar dolar olduğunu iddia etti. Bu haber dolar kurunu olumsuz etkiledi ve dün dolar 6 aydan sonra ilk kez 5.85'i gördü. Kur haftanın son işlem gününü ise 5.82 seviyesinden uyandı.

Öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 4.5 yılın seçimsiz geçeceği ve bu süreç boyunca başta ekonomi olmak üzere ülke sorunlarına odaklanılması gerektiği yönündeki ifadeleri doları düşürdü. Ancak akşam kapanış saatlerinde dolar yeniden yükselmeye başladı.

Saat 16:50'de dolar kuru

Saat 14:09'da dolar kuru

Saat 08:39'da dolar, euro-sterlin

Bankacılar İstanbul seçimlerinin Haziran’da tekrar edilme olasılığının ekonomide planlanan reformlarda ve belirsizliğin devamı konusunda “iki kayıp ay daha” anlamına geldiğini belirtiyorlardı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bugün Berat Kandili! En güzel kandil mesajları resimli kutlama sözleri-2019 Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı atama kararları Resmi Gazete’de
Fenerbahçe 18 maç sonra yıkıldı
Bugün kandil mi 19 Nisan ne kandili var Diyanet kandil günleri
Koray Şener'in adı kütüphanede yaşayacak
Sesli asistan rekabetine Facebook da dahil oluyor
Zoom indirme PC'ye Türkçe ve ücretsiz nasıl yüklenir adımları
Yorumlar 2 yorum