BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Doktorun yanlış teşhisi aileyi karıştırdı

5 aylık hamile kadına AIDS tanısı faciaya neden oluyordu. Doktor hakkında su duyurusunda bulunuldu.

Abone ol

NİĞDE'de 5 aylık hamile Ü.K.'ya, kontrol için gittiği Niğde Devlet Hastanesi'nde, kan testi sonuçlarına göre AIDS hastalığına neden alan HIV virüsü taşıdığının söylenmesi az daha aile faciasına neden oluyordu.

Niğde merkezde yaşayan 5 aylık hamile Ü.K., Dr. Doğan Baran Kadın Hastalıkları Hastanesi'nde kontrol için gitti. İddiaya göre Ü.K., 12 Eylül Perşembe günü doktorun kendisinden istediği kan testlerini yaptırdı. 17 Eylül'de tahlillere bakan doktor, "Sen AIDS virüsü taşıyorsun. Bu hastalık eşinden bulaşmış olabilir, kocan ne iş yapıyor?" diye sordu. Doktorun sözleri karşısında şoke olan kadın, eve giderek eşiyle tartışmaya başladı. Eşler boşanma derecine gelecek şekilde tartışırken, koca M.K. aynı gün Eliza testi için kan verdi. Eşi de kan testinin yeniden kontrol edilmesini istedi. Aynı hastanede yapılan ikinci testlerde çiftin AIDS virüsü taşımadıkları ortaya çıktı.

'EŞİMLE BİRBİRİMİZDEN ŞÜPHELENDİK"

Doktorun tahlil sonuçlarını açıklamasıyla dünyasının karadığını belirten Ü.K. şunları anlattı:
"5 aylık hamileyim. Doktor, AIDS hastası olduğumu söyleyince çocuğumun da aynı hastalığı taşıyacağını öğrendim. Bu hastalığın tedavisinin olmadığını öğrendiğimde ise neye uğradığımı şaşırdım. Eşimle tartıştık, birbirimizden şüphelendik. Boşanmayı bile düşündük. Ertesi gün yeniden ikimizin de tahlil yaptırmasına karar verdik. Ama o 24 saatin nasıl geçtiğini anlatamam. Zaman sanki durdu. Ertesi gün yeniden yaptırdığımız tahlillerde ise AIDS virüsüne rastlanmadı. Bir doktor, böyle bir hastalığı bir anda insanın yüzüne nasıl söyleyebiliyor. Doktorun hamile olduğumu bildiği halde, emin olmadığı bir sonucu nasıl söyleyebiliyor? Doktorun yanlış tahlili, kesin hastaymışım gibi söylemesi, neredeyse hayatımı karartıyordu."

Ü.K., yanlış tanı konulduğunu öne sürdüğü doktor ve hastane görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Niğde Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ise konuyla ilgili inceleme başlattı.

ÖNCEKİ HABERLER
Adamsan atlarsın
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Aziz Yıldırım 3. kez baba oldu
Bakan Eker’den sevindiren haber
TMSF'den Taraf'a Show TV ultimatomu!
Barlas-Hakan kavgasında Salih Tuna cephesi!
Şırnak’ta askeri sevkiyat
Dindarları yemek yazarı bile yapmazlar!
Bebeğiyle cezaevine girdi
Vali’den katliam açıklaması
Yorumlar 7 yorum