BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Devlet Personel Başkanlığı'ndan kamu kurumlarına uyarı

Devlet Personel Başkanlığı E-uygulama sistemi üzerinden kadro dağılımlarını yapmayan kurumların kadro/pozisyon ihdas, değişiklik, açıktan ve naklen atama işlemleri gibi kadro işlemlerini yapamayacağını açıkladı.

Abone ol

Devlet Personel Başkanlığı, kamu kurum ve kuruluşların kadroları hakkında sitesinde bir duyuru paylaştı. E- uygulama üzerinden 19 Şubat mesai bitimine kadar giriş yapmayan veya eksik girişlerini tamamlamayan kurumların kadro işlemlerinin gerçekleşmeyecek.

Devlet personel başkanlığının yayınladığı yazıda;  09/01/2019 tarihi itibariyle kamu kurum ve kuruluşların kadro ve pozisyonları 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ekine eklenmiştir. Bu bağlamda kurumlarca Kararnamenin yayımından itibaren 1 aylık süre içerisinde Başkanlığımız e-uygulama sistemi üzerinde kadro ve pozisyonların dağılımının yapılması ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin amir hükümleri uyarınca gerekmekte olup,  bazı kurumların giriş yapmadığı tespit edilmiştir.

SORUNUN MAİLLE BİLDİRİLMESİ GEREKİYOR: Kadro/pozisyon ihdas, değişiklik, açıktan ve naklen atama işlemleri gibi tüm kadro işlemlerinin bu sisteme dayalı olarak gerçekleştirildiği kurumlarımızın malumlarıdır. E-uygulama modülüne ilişkin bir problemle karşılaşılması halinde durumun mail ile (euygulama@dpb.gov.tr) iletilmesi halinde personelimizce derhal müdahale edilerek yardımcı olunmaktadır.
 
SON GÜN 19 ŞUBAT: Bu çerçevede 19/02/2019 tarihi mesai bitimine kadar giriş yapmayan veya eksik girişlerini tamamlamayan kurumların, kadro/pozisyon ihdas, değişiklik, açıktan ve naklen atama işlemleri gibi kadro işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olamayacaktır. Konunun bu çerçevede değerlendirilerek giriş işlemlerinin belirtilen tarihe kadar tamamlanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda gereği arz ve rica olunur.

ÖNCEKİ HABERLER
İbrahim Karakaş kaç yaşında Dilber Ay'ın eşi aslen nereli kimdir?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Hamileler için tüketilmesi gereken besinlerin listesi
Amcasını öldürüp sosyal medyaya böyle yazdı
İdris Naim Şahin İYİ Parti'nin Ordu büyükşehir belediye başkan adayı oldu
Dışişleri Bakanlığı'ndan Bozkurt tepkisi
13 yaşındaki Down Sendromlu Kevser Dünya Şampiyonu oldu
Eski HDP Milletvekili Nadir Yıldırım'dan skandal PKK paylaşımı!
Halis Günday 5. kez parti değiştirdi! Bakın sebebi neymiş
e bordro görüntüleme şubat ayı maaş sorgulama-Maliye Bakanlığı
Yorumlar